başlangıç için tavsiyelerinizi bekliyorum..!!

caki
27-08-2006, 17:01   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

Arakadaşlar
herkese mrb
Şimdiden hepinize teşekkürler...
Bu tür konulara oldukça ilgim var ve bir çok kez kendi başıma bişeyler yapmak istedim ama materyal konusunda ve nerden başlayacağım konusunda hiçbir bilgim olmadığı için yararlı bişeyler elde edemedim...şuan lise sondayım ve programcılık uzerine bişeyeler yapmak istiyorum...ozellikle materyal konusunda sıkıntım var..
bana bu konuda bi yol gosterirseniz mutlu olurum...
teşekkürler..

loisy
10-09-2006, 20:54   |  #2  
Yeni Üye
20 mesaj

hmm bende bu islere kisa sure once basladim sana tavsiem bu programcilik isine ne yapmak icin basladigini bul al sana su link i vereim www.karabit.org
bu sitede incele basi bilgileri bulacaksin bence kendini yorma ve c ile basla ms-dos tabanli bisi olmasin istiosan c++ ile basla boylece eline birseyler gecebir ben aradigim derleyiciyi buldum eger c veya c++ ile baslarsan sanada tavsiye ederim dev c++ surumude 4.9.9.2 bunu inidr ing in zayifsa turkce kullanimida var ucretsiz ve super bir derleyici hem c hemde c++ derlio new file seceneginde c yi veya c++ yi secmene bagli

destkop
11-09-2006, 00:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
558 mesaj

arkadaşa hem kendini yorma diyorsun hem de c ile başla diyorsun.bence turbo pascal da mantığını geliştir pascal da baraşılı buluyosan delphi ye geç ve sonra c diline başla bu senin için çok daha kolay olcak.programlama ile bi bilgin varsa daha kolay yoksa ilk öğren pascal için bi link vereyim sana http://www11.brinkster.com/secici/

PcMaKeR.Serdar
13-09-2006, 21:45   |  #4  
Taze Üye
11 mesaj

Turbo pascal c ile aynı derecede kuvvetli fakat bir o kadar da kolay(Desktop arkadaşında dediği gibi) İlk onla başla sonra vb ye geç en son olarakta c3 öğren ve makinaya hükmet. www.hazirkod.com, programlama.com, vbasicturk.com gibi sitelerden yardım al kod al kendini geliştir derim. kolay çalışmalar.