Başlangıçta İşletim Sistemi Sorunu

comrade_sniper
03-08-2011, 12:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhaba arkadaşlar sizlere bilgisayarımı açarken başlangıçta gördüğüm durumu soracaktım. Bilgisayar açılırken karşıma her seferinde 3 seçenek çıkıyor:

1) Microsoft Windows Xp Professional

2) Microsoft Windows Xp Professional

3) Microsoft Windows Recovery Console

Bu sistemlerden 2.si çalışıyor yani varsayılan seçenek o. Aslında bu konu hakkında araştırma yaptım kendi çapımda ama diğer 2 seçeneği nasıl ortadan kaldıracağımı bulamadım. Çoğu yerde başlangıç seçenek dosyasıyla ilgili oynamaları duydum.  Asıl sorum bu 2 sistemi garantili bir şekilde nasıl bilgisayarımdan kaldırabilirim? Bilgisayarımın sorgusuz sualsiz açılmasını nasıl sağlayabilirim?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Kapalı Hesap (200174)
03-08-2011, 16:29   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

Merhaba arkadaşım açılışta üç sistem varmış gibi soruyor yanlış anlamadı isem onu çözmek istiyorsun önce burdan bu ufak programı indir
http://hotfile.com/dl/125773002/fc8c65c/EasyBCD_2.0.2.rar.html
şifresizdir
Şimdi nasıl kullanacağını gösterelim

programı ilk çalıştırdığında bu bölüm açılır bu bölümde hiç bir ayar değişikliği yabmadan alttaki bölüme geç
EDIT BOOT MENU

bu bölümde kaç tane işletim sistmi girdisi varsa onlar heb çıkar kullandığının karşısına yes yazar diğerlerine no yazar. No yazanların üzerine bir defa tıkla üsten DELETE tıkla sil yani tek işletim sistemi kalana dek diğerleri silebilirsin sonra yeniden başlat farkı göreceksindir kolay gelsin
Programla oynama fazla çökme açılmama gibi sorunlar oluşur sonra burda bizi suçlama
gösterdiklerimden hariç hiç bir ayarla oynamamak senin yararına olur..Saygılar

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (219165) ~ 03 Ağustos 2011 16:33
comrade_sniper
07-08-2011, 17:50   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Teşekkür ederim arkadaşım bilgilendirdiğin için dönüşüm geç oldu kusura bakma. Dediğini dikkate alacağım.