Başlangıçta Sürekli Kayıt Defteri Hatası Çıkıyor.

metinakin
11-07-2011, 08:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Bilgisayarı her resetlediğimde yada açtığımda sürekli aşağıda windows bu programın işlemine izin versin mi diye Kayıt Defteri Düzenleme isteği veriyor. Bunu kayıt defteri onarıcı denen bi program vardı glorysoft'un onu yükledim o da çözmedi, ccleaner var o da çözmedi. Spyware Doctor da var virüsleri temizliyor o da çözmedi. Ne yaptıysam bunu düzeltemedim. Ayrıca şunu da not aldım, windows bunu düzenlemek istiyor ; C:\Windows\SysWOW64\regedit.exe /s a.reg

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
İşletim Sistemi: Windows 7 ULTIMATE 64 Bit
İşlemci Hızı: Intel(R) Core(TM) i5 2500K CPU @ 3.30 Ghz
Ekran Kartı: nVidia GeForge 9500
SATA Harddisk:1 T

Kvp_Pussu
15-08-2011, 22:32   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşım sırf sana cevap vermek için yazıyorum gerçi mesajı atmanın üzerinden 1 ay geçmiş ama başkaları faydalansın yada eğer çözemediysen sorunu sana çözümünü aktarayım aynı sorunu bende bir iki gündür yaşıyordum biraz araştırma sonucunda çözüme ulaştım umarım sanada faydalı olur:
Sorunun kaynağı sanırım W32.Sality.AE adlı virüs ve virüsü kaldırmak yani sorunu çömek için yapman gereken aşağıdaki Norton Power Eraser adlı programı indirmek ve çalıştırıp programla EXCULUDE ROOTKIT SCAN modunda taratman gerekiyor bu modda taramak için Windows2u yeniden başaltman gerecek yeniden başlattıktan sonra program kendi açılacak Windows 7'de yönetici izni isteyecek vermelisin ve tarama işleminden sonra sana sorun dosyaları bildirecek sende dosyaları seçip Fix butonuna tıklayacaksın daha sonra tekrar Windows'u yeniden başlatmanı isteyecek yeniden başlattıktan sonra sorun çözülmüş oluyor geçmiş olsun...
Ben bu programla kurtuldum umarım aynı sorunu yaşayablara faydalı olur...
Norton Power Eraser:http://security.symantec.com/nbrt/npe.aspx?lcid=1033

csleee
15-08-2011, 23:48   |  #3  
csleee avatarı
Yıllanmış Üye
121 mesaj

Arkadaşın Dediği Gibi Çzöemezsen Bendede Cevap Var