Bataryam hızlı bitiyor

Furkannnnnn
11-06-2020, 17:27   |  #1  
Furkannnnnn avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Merhaba arkadaşlar,Samsung A7 2018 marka cep telefonu kullanıyorum ilk aldığım zaman 2 gün giden bataryam 1.5 yıl sonra yani şu an 1 gün bile gitmez oldu.Garantisi de bitmeden şu bataryayı değiştirsinler istuyorum da bataryanın uzun süreler sonra deforme olması kaçınılmaz falan diyip aynı sekilde geri yollayabilirler dedi arkadasım şimdi ben ne dersem bu servisteki arkadaşlar bataryamı değiştirirler

Sistem Bilgilerim
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • AMD RYZEN 7 2700X
  • ASUS PRİME B-450M-K
  • nVidia Asus Rog Strix RTX 2060
  • Monitör Viewsonic vx2458
  • - Bilmiyorum -
  • - Kullanmıyorum -
  • 16 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
Si Destek
12-06-2020, 14:39   |  #2  
Si Destek avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 5
23 mesaj

Telefonda arka planda çalışan uygulamalar bataryayı çok yeme ihtimali fazla. Pil ömrünü tükenlere bakın. Aşırı durum varsa o uygulamayı kapatın. Video v.b şeyleri çok izlerseniz yine batarya biter. Sorunuzun yanıtı ise firmaya gönderirseniz her şeyi silerek test yaparlar. Çok ekstra bir durum yoksa sorun yok diye geri gönderirler.

seto__
31-12-2020, 01:17   |  #3  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
866 mesaj

Normlade arka planda aşırı güç tüketen olduğu zaman telefon uyarı veriyor. Fakat açık kalan çok sayıda uygulama da sorun yaratıyor olabilir. Bunun yanında telefonunu bataryadayken kullanmak da batarya ömrünün azalmasına sebep olabiliyor. Onun dışında bu batarya probleminin Samsung tleefonlarında olduğu hep söyleniyor.  Bununla birlikte kullandığımız uuygulamalar da iki seneki uygulamalar değil. Pil tüketimleri kimi zaman zamanla artıyor yeni özelliklerle optime olması gerekirken. 

Ben daha önce LG telefonumu garantisi bitmeden birkaç ay önce şarjın dayanmaması sebebiyle göfnermiştim ve değiştirmişlerdi. Garanti kapsamında kullanıcı kusur olmadığı takdirde değiştirmeleri gerekir ama zaten. Bataryanın 1.5 senede deforme olması firmanın sorunu, sizin yol açtığınız bir şey değil. Değiştirmezlerse de biraz diretebilirsiniz bu konuya değinerek. Sonuçta bu ürünler pazarlanırken şu kadar pil ömrü var bu kadar çalışır diye tanıtılıyor. Bataryanın zaman içinde kötüleşmesi de Samsung'un sorumululuğu olmalı. Bataryası bozulmasın diye kullanmayacak mıyız telefonu

Son Düzenleme: seto__ ~ 31 Aralık 2020 01:19
excel_mustafa
31-12-2020, 17:31   |  #4  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

bir önemli bir nokta daha var o da hızlı şarj. ayarlardan hızlı şarjı kapatın çünkü bataryanın canına okuyor.