Battlefield 3 Multiplayer DirectX Eror Hatası

StownRow
23-07-2015, 14:26   |  #1  
StownRow avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Hepinize selamlar arkadaşlar, foruma daha bu gün katıldım kuralları bilmiyorum bir hatam olursa affola. Arkadaşlar Battlefield 3 orijinal oyunum var multiplayer oynamak istiyorum ilk başlar çok rahat giriyor hiç bir sıkıntı yoktu ama sonra Drictx Eror başlığı altında dxgi_error_device_hung hatasını veriyor (daha bir sürü şey yazıyor aslında ama ekran görüntüsü alamadım çünkü hatadan sonra hemen mavi ekranda veriyor.). Bunu araştırdım ekran kartının overclock lanmasıyla ilgi bir şeymiş. çözümünü internetten buldum amd ekrankartı var bende ama laptop. izlediğim video da adam amd ccc ile overclock ayarı yapıp sorunu hallediyordu bende de meğersem varmış ama farklı şekilde oyunu seçiyorum 3 seçeneğim (1)Yüksek performans 2)Güç kaynağına dayalı 3)Güç tasarruflu ) 3 seçenekten Güç tasarruflu olanını seçersem oyunu giriyor ama çok kasıyor diğer ikisinde hata verip sonra mavi ekran veriyor. İlk oyuna başladığımdan beri Yüksek performanstaydı hiçbir ayar değiştirmeme rağmen bu hatayı vermeye başladı. Ama dün Yüksek performansta iken bir deneyeyim dedim oyuna girdi çıktım tekrar girdi oyun oynadım bu gün laptopu kapatıp açtım gene mavi ekran gene hata verdi lütfen yardımcı olun arkadaşlar. Birde hata ekranında şöle bir şey yazıyordu GPU:İntel HD Graphics 4000. Laptop özelliklerim; 
Ekran Kartı: İntel HD Graphics 4000 ve AMD Radeon HD7600m series
Ram: 4 GB
İşlemci: İntel Core İ5-3230m 2,60 GHz
(Arkadaşlar aldığım hata resimdekinin aynısıdır. Sadece GPU yerinde benimkinde İntel HD Graphics 4000 yazıyor.)