Bazı Prgramları Yüklerken hata alıyorum

HPQ-User
17-06-2008, 00:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

murat sormuş:
Bilgisayarıma xp media center edition yerin xp proyu kurduktan sonra bilgisayarımda sorunlar başladı. Yeniden orjinal cdsinden yükleme yapmama rağmen, ve tüm bölümleri birleştirip yeniden bölsemde bilgisayarıma bazı programları kuramıyorum. Örneğin adobe reader ı kurmaya çalıştığımda "This installation packace could not be opened. Verify that the packace  exsist and that you can access it, or contact the aplication vendor to verify that this ia a valid Windows installer packace." uyarısını alıyorum. Bilgisayarımda tüm windows güncellemelerini yamama rağmen sorunu aşamıyorum. Sadece iki dolaylı yolla sorun aşılıyor. Birincisi 7zip gibi bir programla setup ı açıp içindeki bir başka dosyayla programı kurabiliyorum. İkincisi ise biraz daha tuhaf örneğin bilgisayar yöneticisi haklarına sahip xxx adlı bir kullanıcı hesabı var diyelim. Tek bir hesap varken bu hatalar ortaya çıkıyor. Ancak ikinci bir bilgisayar yöneticisi hesabı açıp (buna yyy diyelim) kurmaya kalktığımda rahatlıkla kurabiliyorum. Fakat xxx hesabını sildiğimde budefa yyy hesabıylada kurmaya kalktğımda yine kurulumda yukarıdaki hata meydana geliyor. Bu sorunun çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun. Tabi istediğim sadece çözüm değil, soruna neden olan şey ne bunuda merak ediyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Toshiba a105-s4094 dizüstü kullanıyorum.
İntel centrino Duo T2250 1.73 ghz  Ram:1,5 gb.
İşletim Sistemi: Xp Media center edition 2005 Eng. sp3 yüklü

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30)

SaGoPa KaJMeR.
17-06-2008, 05:22   |  #2  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,547 mesaj

Windows Xp Professional'de Bazı Programları Kurmak İcin Sisteminizde
Microsoft Windows İnstaller 3.1  
Kurulu Olması Gerekir. Kurduktan Sonra Aynı Şekilde Tekrar Deneyiniz !

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 17 Haziran 2008 05:25
umr
19-06-2008, 13:57   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Yukarıda belirttiğim sorun windows installer 3.1 e bağlı değil. Ki zaten yüklüydü. Hatta daha üst versiyonunuda kurdum ama çözüm değil. Ki zaten belirttim. İkinci bir yönetici hesabı açtığımda açılan o hesapla kurlulamayan bir programı kurabiliyorum fakat eski hesabı sildiğimde yeni açtığım yönetici hesabı da bu defa aynı sorunu vermeye başlıyor. İllaki ikinci bir hesap açmam gerekiyor. Her iki hesapta yönetici hesabı olmasına karşın sorun bir türlü çözülmüyor. Bilgisayara sil baştan defalarca format atsamda yine aynen devam ediyor. Artık sıyırmış durumdayım ve çözümden daha çok buna neyin sebep olduğunu merak ediyorum.