Bazi sitelere giremiyorum. VPN ve baglanti sorunu

sasaa421
22-10-2019, 12:35   |  #1  
sasaa421 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2019

 

Merhaba,

2 aydir komsunun internetini kullaniyorum (Vodafone). Ilk zamanlar kitap indiriyordum (Fransiz sideden ve VPN'siz). Bir haftadir, baglanti yok diye yaziyor, yinede internete girebiliyorum ama bazi sitelere giremiyorum (Genelde fransiz siteler)

VPN actigimda, veya mobil hattimla girebiliyorum.

Niye onceden girebiliyorum da artik bazi siteler acilmiyor? VPN ile girmeye devam edersem sknti olabilir mi sizce ? Acaba operator mi kisitladi?

VPN kullanirsam, torrent , veya kitap indirsem sknti cikar diye korkuyorum .

Tessekur ederim!

Son Düzenleme: sasaa421 ~ 22 Ekim 2019 14:56 Neden:
klyglsn
22-10-2019, 18:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 74
609 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2017

şimdi evvela bağdaştırtıcı ayarlara girip velhasıl dns ayarlarını 8 8  8 8 alt ayarlarıda 8 8  4 4 diyeceksiniz ve ağ bağlantılarını bir kere devre dışı bırakıp etkinleştireceksiniz sonra tavsiyem chrome touch vpn yüklüyorsunuz ikonuna tıkladığınızda best choice den fransayı seçtiniz connect dediniz artık fıransadasınız şayet bazı siteler vpn sunucunuzu birkereliğine kabul ediyorlarsa yeni ıp lazım ve tarayıcınızdaki çerezleri silmeniz lazım yada redediyorlarsa  başka ülke üzerinden deneyeceksiniz hukuki şartlara gelince kullandığınız illegal yolların hepsi sıkıntı olur tabiki etikde olmaz birinin eserini musadesiz kullanamazsınız önce hatsahibi bulunur intenet sahibi muatab alınır şimdilik kanunlarımız evler için daha koruyucu durumda  olsada yapacağınız faliyete göre durum değişir birde şayet modem sahibi modemine ekstra güvenlik ayarları çekerde kısıtlamalar getirmişse onu bilemem yani bu yüzden eniyisi kendi adınıza ekonomikde olsa kendi internetinizi kullanmanızdır