Bedava Antivirüs Yazılımları (AntiVir, Avast, AVG)

Banned
19-12-2008, 17:26   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
179 mesaj

Açıklama:

Antivir, Avast ve AVG: Üç Freeware Virüs programı bilgisayarınızı Web'den gelebilecek saldırılara karşı korumaya söz veriyorlar. Bunu gerçekten yapıp yapamadıklarını sizin için test ettik. Şaşırtıcı sonuçlarla karşılaştık.

Bulaşıcı internet: Google tarafından yapılmış bir araştırmaya göre her on Web sayfasından biri Spyware, Virüs ve Truva atı (Trojan Horse) yayıyor. Bu sebepledir ki birçok internet kullanıcısı bir virüs tarayıcısı ile kendini korumaya alıyor.

En iyi durumda bu programlar sayesinde tüm kötü amaçlı programlar saptanıyor veya geç kalınmışsa uzaklaştırılıyor. Ayrıca tüm bu işlemlerin öyle çok pahalı olması da gerekmiyor. Nihayetinde ücretsiz programlar da var ve bunlar Internet'teki zararlılarla kısa yoldan halledebileceklerine dair söz veriyorlar. Onların kötü amaçlı programlarla olan bu savaştan ne ölçüde başarı ile çıkabildiklerini araştırdık: En güncel üç Freeware Virüs tarayıcısı AntiVir PE, Avast Home Edition ve AVG Free Test laboratuarımıza getirildi. Bu Programların ortak olan diğer bir yanları da her birinin hem Vista hem de XP ile uyumlu çalışabilmeleri.

Güncel Tehditler:

Bir anti virüs programının tanıması gerekli tüm zararlı programlar Malware sözcüğünün arkasında saklı. Bu zararlıların detaylı olarak nasıl sınıflandırıldığını burada okuyabilirsiniz.

Adware'ler bilgisayarınızın içinde yuvalanırlar ve sizi reklam bombardımanına tutarlar.

Bot'lar Internet mafyasının bilgisayarınızı kontrol etmesine imkan sunarlar. Saldırılar Bots ağı üzerinden gerçekleştirilir ve Spam-Mailler yollanır.

Backdoor'lar bir sistemin arka kapılarını açarlar.

Truva atları geliştirilmiş Backdoor'lardır. Bunlar bir dizi kontrol ve manipülasyon fonksiyonlarını da beraberlerinde getirirler.

Spyware'ler şifre yada kredi kartı numarası gibi verileri seçerler ve bunları Internet mafyasına iletirler.

Solucanlar küçük zarar verici programlardır. Bunlar internet üzerinden yayılırlar ve sistemdeki boşlukları kötüye kullanırlar.

Klasik anlamıyla virüsler artık hiç geliştirilmiyorlar. Bunların hedefleri yayılmak ve bilgilere hasar vermek. Bu amaç için var olan dosyaların üzerlerini yeniden yazar ya da bu dosyaları değiştirirler.

Kaynak: https://www.chip.com.tr/konu/Test ... gramlari_4165.html#

Son Düzenleme: Banned ~ 19 Aralık 2008 17:29
piRe_
19-12-2008, 17:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Bu durumda ne yazmamız gerekiyor?

Banned
19-12-2008, 17:53   |  #3  
OP Banlandı
179 mesaj

Hangi Durumda?

piRe_
19-12-2008, 21:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Başlık hakkında...
Eski bir mesajı gündeme taşımanızdaki amaç neydi?

Banned
20-12-2008, 09:29   |  #5  
OP Banlandı
179 mesaj

Daha önce yazıldığını bilmiyordum

DaRWeLL
20-12-2008, 12:04   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

ben bi ara avira kullandım ve gerçekten iyi koruma sağladı.
nod32 lisansı bulunca nod a geçtim ama free olarak en iyisi bu.

redwine
21-12-2008, 12:31   |  #7  
Üye
72 mesaj

Bence başarılı bir test, daha önce internette te bir video izlemiştim ücretsiz antivirüs yazılımları online karşılaştırılıyordu ve en başarılı Avira AntiVir bulunmuştu

uzmanim.net
21-12-2008, 12:49   |  #8  
Yıllanmış Üye
172 mesaj

Avast, Türkçe dahil pek çok dili destekliyor.
Test tarihi 15 Eylül 2007 bunu gözden kacirmayalim.
1 senedir pek cok degisiklik oldu bu yazilimlarda.

mancukya
21-12-2008, 12:57   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Pc tamircilerine giden 10 bilgisayarin 6 yada 7 tanesinde avrupada Avastli olanlar cikiyor Malware konusunda oldukca yetersiz 2007 icin arastirma dogru olabilir ama bugun itibariyla yerlerde sürünüyor.
Antivir ister kabul edilsin ister edilmesin en iyi 2 antivirusden birisi 100 de 98lere yakin basarisi var.
Nod32 gelince kullanmaya devam edin sisteminde ariza cikan arkadaslari forumda görüyoruz sadece crack olayi yüzüne populer olmus ama etkisiz bir koruma sagliyor.
Avg Ewido alt tabanini kullandigindan beri sürekli yükseliste bu sene 2 tane sacmaliklari cikti hatali dosya silme yüzüne ama firmanin ürünü gercekten kaliteli.

Kaya Erdoğdu
28-12-2008, 01:15   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

avast anca kendi dosyalarını silsin ... avira iyisidir

PsK_Pc_06
01-01-2009, 23:43   |  #11  
PsK_Pc_06 avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj

avira çok iyi gerçekten ... bende lisanslı nod32 antivirüsü kullanıyorum ancak virüsleri avira ile siliyorum :D