"Belgeler" Sorunu"

D o ğ a n
19-10-2008, 19:16   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
534 mesaj

Bazı yazılımları yüklerken aşağıdaki gibi bir hata alıyorum ve yükleme tamamlanmadan çıkıyor. Sizce bu hatanın nedeni nedir ve hata nasıl çözülür?

Son Düzenleme: D o ğ a n ~ 19 Ekim 2008 19:19
Banned
19-10-2008, 21:34   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Uyarı kullanıcılar klasörünün bulunamadığını söylemekte
a.)Program vista/windows uyumlu değildir.

b.) Belgeler klasöründe aynı adda kullanımda olan,değiştilemeyen yada silinemeyen bir dosya vardır.

c.) İlgili belgeler klasörü yoktur.

d.) Belgeler klasöründe yönetici haklarınız yok yada kısıtlıdır.

Dosyayı indirip çalıştırın, kayıt defterine ekleyin.
C:\Users Klasörüne gidip kullanıcı adınızda olan dosyaya sağ tıklayıp Tke Ownership seçeneğini seçip devam deyin. Programı yeniden kurmayı deneyin.

D o ğ a n
20-10-2008, 22:10   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
534 mesaj

Dediklerinizi yaptım ancak yine sorun verdi. Yüklemeye çalıştığım yazılım Opera 9.60. Ama sadece bunda değil, Adobe Reader, Adobe Photoshop yazılımlarının kurulumunda da aynı sorunu verdi. Vista uyumu değil yani sorun.

Sorun şu: C:\Users\DOĞAN\ konumunda bulunan Documents ve Desktop klasörlerini E'ye taşıdım. Documents klasörünü de Desktop'a, yani E:\Desktop konumuna taşıdım.

Sorun, Belgeler klasörünün kendi konumunda olmamasında. Ancak ben bu klasör taşıma işini kaç kez yapmıştım ve hiç sorunla karşılaşmamıştım. Format atınca Belgeler'deki dosyalar da silinmesin diye yapıyorum bunu.

Sanırım çare formattan geçiyor.

Yardımınız için teşekkürler.

Banned
20-10-2008, 22:30   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Deskop2u zaten taşıyamazsınız,masaüstündeileri taşımışz olursunuz.Diğerlerinide taşımanız büyük hata. Bence hepsini tekrar eski yerine taşıyın. Resimler müzikler gibi dosyalarınızın konumunu değiştiebilirsiniz. Bu dosyalarınızın içerisindeki verileri önce başka konumda oluşturacağınız aynı addaki dosyaya taşıyın ( Örn; Reimler klasörününün İçeriğini D diskinde oluşturacağınız Resimler klasörüne)taşıyın sonra belgelerimdeki aynı addaki dosyaya (örn resimler) sağ tıklayıp özellikler seçeneğinden konum kısmına D:\Resimler yazın. Artık hem konum değiştirmiş olacaksınız hemde sanki kendi konumundaymış gibi kullanacaksınız.

Eğer taşıdıklarımıda sildim yerine koyamam derseniz yine formata gerek yok oluşyuraacağınız yeni bir yönetici hesabını sorunsuz kullanabilirsiniz. Bahsettiğiniz proplemler olmaz.

D o ğ a n
22-10-2008, 18:30   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
534 mesaj

Yardımınız için teşekkürler.