Belgelerim klasörü otomatik açılıyor bu işlemi kap

atkbursa
01-06-2006, 14:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar benim sorunum Windows xp açılınca belgelerim klasörünü otamatik olarak açılıyor ve belgelerim klasörü ekrana geliyor.
Başlangıç klasörüm boş normalde ekrana masa üstü gelmesi gerekir.
Anti virüs taraması, spy. trojan tarması yaptım herhangi bir şey bulamadım.
Windowsun başlangıçta çalışan tüm programlarını kapattım.
bu sorunu çözemedim.
Bilgisayarımda 3 kullanıcı kayıtlı bu kullanıcılarda oturum açtığında da aynı sorun oluyor.
xp yi daha önceki bir geri yükleme noktasına yüklemek istedim eski geri yükleme noktasına yüklenmedi.
Zamanlış görevlerde herhangi bir programım yok benim sorunum windows her açılışında belgelerim klasörünü otomatik olarak açılıyor. bunu önleyemiyorum
1-başlangıç klasörüm boş
2-zamanlanmış görevlerim yok
3-msconfig ile başlangıçta çalışan proglamlar kapatılmış durumda

Acaba windowsun açılması için gereken bir dosyanan içine veya regedit/in içine belgelerim klasörünün otomatik açılması için bir komut satırı yazılmış olabilirmi?
bu komutu hangi windows dosyasından veya bölümden alıyordur.görüşlerinizi bekliyorum. teşekkürler.

windowsu güvenli kipte açtım Belgelerim klasörünün adını değiştirdim.
(atk125) ismiyle windowsu yeniden başlattım belgelerim klasörünü yeni adıyla yine açtı.
windows aramasında bu dosya adının geçtiği (atk125)Dosyadaki sözcük yada deyim olarak arattım bu kelimeye rastlanmadı.

kısacası belgelerim klasörünün adını değiştirsemde etkilenmiyor

kullanıcı hesaplarından iki adet yeni kullanıcı ekledim biri bilgisayar yöneticisi, diğeri kulanıcı olmak üzer her ikisindede belgelerimi yine otomatik açtı.
yeni kullanıcının oturumunu açtığımda belgelerim klasörü otomatik açıldı ve bilgisayarımdaki ad aware ad watch 3 programı (C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe)programının registre kayıt olmak istediğini belirledi kaydetme seçeniği seçtim bu dosyayı sildim bilgisyarı açıp kapadım bu dosya ayni yere kendini yine yükledi.

Bu sorun daha öncede iki kez olmuştu bilgisayarımı daha önceki geri yükleme noktasına yükleyerek bu sorundan kurtulmuştum.şu anda bilgisayarımda kayıtlı olan geri yükleme noktalarının hiç birine bilgisayarımı yükleyemiyorum. daha önce geri yükleme noktasına geri yüklenerek çözülen bu sorun bir ipucu verbilirmi?
yani geri yükleme işlemi hangi dosyalarda değişiklik yapar?
bu bir ipucu olabilirmi?

taliskin
16-06-2009, 03:41   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2 mesaj

tamamen aynı sorun bende de var,ne yaptıysam düzelmiyor ve ayrıca güvenli modda dahi sistem geri yükleme de yapamıyorum yardımcı olabilecek biri yok mu?

taliskin
16-06-2009, 04:22   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2 mesaj

arkadaşım,yine kendim buldum,uyguladım-düzeldi,
Regedit’e gir.
Şuraya kadar git.
HKEY_ LOCAL_ MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
Winlogon’a tıklayınca sağ tarafta aşağılarda Userinit‘i bul. sağ tıklayıp değiştir tıkla.
Ora da (değer verisi) yazan veri bende,

C:\windows\system32\userinit.exe,usernit.exe,
idi.Sondaki 2.defa yazan  (usernit.exe,)yi silip(virgül dahil) kaydettim sorun çözüldü, bilgine

taliskin bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
cudi_evindar
16-06-2009, 11:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

Başlat > Çalıştır a regedit yaz

HKEY_ LOCAL_ MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

winlogon a tıklayınca Sağdaki ekranda aşağıda [Userinit] ismini bulsag tıklayıp degiştir tıkla o kısımda C:/windows/system32/userinit.exe,userrinit.exe yazıyorsa allta verdiğim tırnak içindeki yazıyı aynen oraya kopyala
"C:/windows/system32/userinit.exe"
Bu şekilde degiştir ve regedit i kapat.

Buda ek bilgi;
Bilgisayarımdan aşağıdaki dosya dizinine git.
C:\Documents and Settings\kullanıcı adın\Start Menu\Programlar\Başlangıç

ve bu sayfada belgelerim klasörü var ise sil.

***********AÇIKLAMASI*************

userinit.exe Bu dosya önemli bir uygulamadır ve bilgisayarınızın sorunsuz ve güvenli
çalışması için hatasız şekilde çalışmalıdır.

Özellikle başlangıç programlarınız düzgün çalışmasını sağlayan programdır diyebiliriz.

Bazı Spam,Trojan,Virüs gibi zararlı yazılımların bu dosyaya zarar vermesi
durumunda Bu tip sizde oluşan sorunlara neden olmaktadır..

Bu yüzden bu dosyanın normal komut sistemi bu şekilde olmalıdır.
"C:/windows/system32/userinit.exe"

burada herhangi bir bozukluk yada farklılık var ise bir takım sorunlar var demektir.

Başlangıç olayı ise Allta gösterdiğim klasörün içine herhangi bir uygulama yada
klasör vb. tip dosya atılırsa işletim sistemi o dosyayı bilgisayar açıldığında
çalışitırır yada klasör ismi ise o klasörü açar. zaten adında belli olduğu gibi.
bazen buna bilgisayarla uraşırken farkında olmadan sebeb olabiliyoruz mouse umuzu
kullanırken farkında olmadan bazı dosyaları biryerden bir yere taşıyabiliyoruz.
bu tip sorunlardan dolayıda bu klasöre belgelerim klasörünü atmış olabilirsiniz.

C:\Documents and Settings\kullanıcı adın\Start Menu\Programlar\Başlangıç..
Alıntıdır.(Yanlış hatırlamıyorsam Sakarboy adlı Arkadaştan)

Son Düzenleme: cudi_evindar ~ 16 Haziran 2009 11:25
firari55
08-08-2013, 00:03   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

slm ben yeni üyeyim konuyu nerde açacağımı bilmediğimden sorunumu buraya yazıyorum.benimde benzer bir sorunum var.benim pc her açılışta ati ekran kartı kalsörü açılıyor kendiliğinden ve 1   2 dk pc kasıyor.kalsörü kapatınca kasma sorunu kalkıyor pc normal çalışıyor.bu sorunu nasıl düzeltebilirim..

murat5038
08-08-2013, 10:13   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: firari55  
slm ben yeni üyeyim konuyu nerde açacağımı bilmediğimden sorunumu buraya yazıyorum.benimde benzer bir sorunum var.benim pc her açılışta ati ekran kartı kalsörü açılıyor kendiliğinden ve 1   2 dk pc kasıyor.kalsörü kapatınca kasma sorunu kalkıyor pc normal çalışıyor.bu sorunu nasıl düzeltebilirim..

İmzamda ki kaspersky IS kuurp güncelleyip fullscan yapın. Başlat da ki Başlangıç klasöründe ati programları varsa kaldırın, msconfigden temiz önyükleme yapın. günceli varsa ekran kartınızı güncelleyin.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kamuran731
26-07-2014, 20:38   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

Buradaki yazıları metin belgesini yazıp uzantısı reg olarak kaydedip çalılştırın işlem tamamdır

regedite filan giremeye uğraşmaya gerek yok

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Userinit"="C:\\WINDOWS\\system32\\userinit.exe"