Belirli oyunlarda mavi ekran verme sorunu

TerraBlade
25-06-2016, 02:46   |  #1  
TerraBlade avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Apb Reloaded adlı oyunu 2 gün önce rahat rahat oynuyordum. Fakat bilgisayarı kapatıp ertesi gün açdıkdan sonra oyun açılırken bilgisayar mavi ekran vermeye başladı ve sonra bu sorunun Unturned adlı oyunda da olduğunu fark ettim. Ve hep aynı yerde mavi ekran veriyor
Apb Reloaded'de oyun açılırken oluyor Unturned'de ise daha açılmadan oynaya bastıktan 5-10 saniye sonra veriyor mavi ekranı.(Daha önce çok nadiren mavi ekran veriyordu fakat bu farklı sanırım.Sadece bazı oyunları açmaya çalışınca mavi ekran veriyor. )Dizüstü bilgisayar kullanıyorum.(Bazı yerlerde mavi ekran vermek yerine kilitleniyor bazı yerlerde ise kilitlenip mavi ekran veriyor, ve bilgisayarı kapatmak zorunda kalıyorum.)

Ekran kartı : Nvidia GeForce GT 740m.
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i7-3537U CPU @2.00GHz 2.50GHz
Yüklü Bellek (RAM): 8,00 GB
Sistem Türü: 64 bit İşletim Sistemi
Acaba formatla geçer mi? Yada tek çözüm formatmı?

Not:Mavi ekranın resmini yüklemeye çalıştım fakat becerememiş olabilirim.

Son Düzenleme: TerraBlade ~ 25 Haziran 2016 17:26 Neden:
Süleyman Erol
25-06-2016, 10:07   |  #2  
Süleyman Erol avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
41 mesaj

1-Bütün bilgisayar içindeki güncellemeleri kontrol edin.Eğer güncelse ve hala bu hatayı alıyorsanız üretici firmayla görüşün.

2-Mavi ekran çıktığında F8'e basıp Advanced Startup Options yani Gelişmiş Başlatma Ayarları'na gelin.Ve ordan Safe Mode yani Güvenlik Modu'nu seçmeyi deneyin.

TerraBlade
25-06-2016, 17:28   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Bilgisayara normal kullanımda yada farklı oyunları oynarken bir şey olmuyor.Baktım ve güncelleme yok.

Son Düzenleme: TerraBlade ~ 25 Haziran 2016 17:29
TerraBlade
26-06-2016, 15:10   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

İne aynı sorun ine aynı sorun ya driveri güncelledim yaklaşık 1 gün oynadım şimdi sorun ine başladı :(