belirtilen dosya bulunamıyor hatası !!! yardım !!!

wildceno
17-10-2007, 09:38   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

visata ultimate x64 kullanıyorum bilgisayrım başladığıda aşağıdaki hatasyı veriyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin "MOM.Implementation dosyasını veya derlemesini yada bağımlılıklarında birini yükleyemedi.sistem belirtilen dosayı bulamıyor."

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 17 Ekim 2007 11:30
black_flood
17-10-2007, 11:39   |  #2  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bunun yaması var microsoftta ve otamatik güncellemeler açık ise kendi yükler ve sorun çözülür ama dersenki hiç bidaha bu hatayı görmek istemiyorum vista dvd'sine bu güncellemeleri vlite ile entegre edeceksin sorun çözülür.

wildceno
17-10-2007, 23:01   |  #3  
OP Yeni Üye
26 mesaj

teşekkürler umarım bu sorun ortadan kalkar

atylantos
16-08-2016, 14:04   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar Sony Vaio VGN-FW21z Model 16.4 Ekran Intel Montevina T9400 işlemcili ve Ati Radeon HD 3650 Ekran kartlı makineme Windows 10 kurdum. Sony nin sitesinden veya başka yerden indirdiğim sürücüler nedense olmadı. tecnopat.com da bir arkadaşın bahsettiği şekilde seçimleri yapıp indirdiğim Ati Catalyst 185 MB civarı dosyayı kurduğumda direkt oldu. Yani kurulan dosyayı gösterip tanıtmama bile gerek kalmadı. Demekki bilgisayar firmaları bu önemli güncellemeleri çok ta umursamıyor ve güncel tutmuyorlar. Direkt ilk üreticinin sitesinden indirip kurmak daha doğru demekki bu durumlarda. Tşk ederim.

tecnopat.com dan
astin2626 nick li kullanıcıdan alıntıdır.Kendisine tşk ederim.

Merhaba arkadaşlar,
Benim arkadaşımın bilgisayarı baya eskidir. Doğal olarak ekran kartıda eskidir. Ve windows 10'a geçmek istedi neyse attım temiz bir şekilde windows 10 kurdum. En son ekran kartı sürücü kuracaktım ki birde ne göreyim arkadaşımın ekran kartının sürücüsü windows 10 64 bit desteklemiyor. Bende bunun çözümünü buldum. Çözüm sadece aşşağıdaki kartlar için geçerlidir;
Ati Radeon HD 2000 Series
Ati Radeon HD 3000 Series
Ati Radeon HD 4000 Series
Ati Mobility Radeon HD 2000 Series
Ati Mobility Radeon 3100 Series
Ati Mobility Radeon HD 3000 Series
Ati Mobility Radeon 4100 Series
Ati Mobility Radeon HD 4000 Series

Neyse arkadaşlar çözüme geçeyim. Öncelikle http://support.amd.com/en-us/download buradan en güncel olan windows 8 sürücüsünü yükleyin. Bilgisayarınız 64 bitse x64 olanı, 32 bitse x86 olanı indireceksiniz. Daha sonra inen bu sürücüyü kurunuz. Kurulumun sonunda hata alacaksınız normaldir. Daha sonra aygıt yöneticisine giriniz. Görüntü bağdaştırıcısından ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler diyiniz. Daha sonra sürücü kısmına gelip kaldıra tıklayınız. Kaldır bölümüne tıkladıktan sonra sürücü yazılımın sil tikini işaretleyip onay veriniz. Şimdilik ekran kartınız aygıt yöneticisi listesinden kayboldu. Ama korkmayın geri getireceğiz. Şimdi ise bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Ve evet aygıt yöneticisi kısmına ekran kartınız geldi ancak ismi farklı olacak. Daha sonra ekran kartınıza sağ tıklayıp özellikler deyiniz. Yine sürücü kısmına gelip sürücü güncelleştire tıklayınız. Daha sonra sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara'ya tıklayınız. Gelen bölümden gözat tıklayın. Ekran kartını C'ye kurduysanız C bölümüne D'ye kurduysanız D bölümüne geliniz. Daha sonra AMD klasörüne tıklayınız. Daha sonra Packages klasörüne tıklayınız. Daha sonra Drivers bölümüne tıklayınız. Daha sonra ise Display bölümünden W86A_INF seçip tamam tıklayın ve ileri butonuna tıklayınız. Ve artık sürücünüz yükleniyor herşey bu kadar arkadaşlar. Yapamayanlar olursa yardımcı olmaya çalışırım. Moderötörler konuyu sabitlerlerse çok iyi olur. Saygılarımla..

Arkadaşlar bu arada AMD'nin sitesindend driver indirirken beta driver olanı indiriyoruz. Bilginize.

Son Düzenleme: atylantos ~ 16 Ağustos 2016 14:08