Bell Motosiklet Kaskları Hakkında

Motoruma_com
11-01-2017, 13:57   |  #1  
Motoruma_com avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2017

Bell Motosiklet Kaskları ve Tarihi

Bell motosiklet kaskları resmi olarak 1954 yılında ABD Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur. Bell markasının tarihi bell helmets ‘den biraz daha eski aslında, Bell’in kurucusu Roy Richter tam bir otomobil ve yarış sevdalısıydı, hem yarışıyor hemde araçların daha hızlı gidebilmesi için yedek parçalar üretiyordu.


1946 yılındaki bir otomobil yarışında yakın arkadaşının kaza yapıp hayatını kaybetmesi onu derinden etkiledi, ardından takip eden sürede Roy Richter, güvenli bir şekilde daha hızlı sürüş yapabilmek amacıyla kask üretmeye karar verdi, fakat sürdürdüğü yedek parça işini bir anda bırakamazdı, taki 1954 yılında tüm yedek parçaları satıp sermaye oluşturuna kadar. 1954 yılında ilk kaskı olan Bell 500 'ü üretti, bu kask yüz kısmı açık olan otomobil yarış kaskıydı.

ilk Bell kapalı motosiklet kaskınınpiyasaya çıkması ise 1971 senesini buldu. Sonraki yıllarda Bell Kaskları, Formula1 yarışlarından dağ bisikleti yarışlarına, kayak takımlarından, amerikan futbolu takımlarına kadar kaskın ihitiyaç duyulduğu her alana hitap etmeye başladı, devamlı olarak gelişen dinamik ve teknolojik bir firma olarak Bell kaskları, 60 yılı aşkın süredir Kask üretmektedir. Bell kask üretimlerini Amerika ile italyada gerçekleştirmekte ve tüm motosiklet kasklarında DOT güvenlik sertifikası bulunmaktadır.

Bell motosiklet kasklarının her tür motosiklete uygun alternatifleri bulunuyor, polikarbon, kompozit fiber ve karbon fiber kabuklara sahip motosiklet kaskları modele bağlı olarak değişen 2 veya 3 kabuk boyutuna göre ölçeklendirilmektedir. 

Bell motosiklet kasklarının köklü tarihi ve güvenliğinin yanında sıradışı kask tasarımları ve tasarımcıları da markanın bügün ki popülerliğine büyük katkı sağlamış, en bilinen tasarımcılarından biri olan Roland Sand tasarımını yaptığıkasklara kendi amblemini de daima eklemekte.


Bell motosiklet kaskları Amerikada bulunun ve dünyada şuan için en güvenilir ve zorlu test yöntemlerini kullanan SNELL vakfının test ve sertifika programına katılan kaskları mevcuttur. Snell Testinden başarı ile geçen kasklara buradan ulaşabilirsiniz(DOT ve SNELL sertifikası içinKasklar Hakkında Herşeyyazımızı okuyabilirsiniz)

Kaynak: www.motoruma.com