bellek written olmadı

HPQ-User
02-01-2009, 13:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yeşilyurt int. cafe sormuş:
int. cafeciyim. cafeme sp3 lü bir sistem yükledikten sonra cloni ile çoğaltım sistemimi yeniledim. cillop gibi oldu lakin kullana kullana açıkları ortaya çıkmaya başladı ve son günlerin moda takıntısı olan sesli sitelere girişte ilgili vatandaş nickini yazdıktan sonra bellek written olmadı tarzında uyarı çıkıyor evet demediğim sürece pc donuyor. ewet dediğim zamanda web sayfası kapanıyor. yani sesli sitelere giremiyoruz şuan cafemizde:S şimdi bana ram demeyin çünki sp2 yüklü iken herhangi bir sorun yoktu.512 mb ram var sistemimde çok değil ama yeterli gibi :S ve dikkat lütfen sadece sesli chat sitelerinde veriyor bu hatayı. flasplayer 10 yüklü mozilla yı kurdum denedim bu seferde yazılar gözükmüyor. exp. 8 yüklü. ram den demeyin. sp2 varken bu sorun yoktu. ilginize şimdiden teşekkürler

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
amd 3,2
512mb kingston ram
256 pcıexp ekran kartı
80 gb samsung hdd

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.648; .NET CLR 3.5.21022)

ozanaab
02-01-2009, 19:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

kardeş ben 2gb dan az ram i olan pc lere sp3 önermiyorum. kasıyor ve tutarszlık yapmaya başlıyolar.
sen o sistemlere sp2 li bi cd den format at mis gibi ancak öyle olur.
ya da bulabiliyosan sp1 li cd den format at.
zaten kafeciymişin difriz kullanıyondur muhtemelen.
ama şunu dene. bilgisayarım-özellikler-gelişmiş-ayarlar(3 seçenek var işte üstteki) oradan sanal belleği arttır.
kaç hdd var sa hepsi için şunu gir. 1560 ve alttakine 1920 yada 2048 yap.
pc ye restart çekmek isteyecektir. restart yap. sorun bi ihtimal de olsa çözülebilr.
ama dediğim gibi sp2 ya da sp1 li cd varsa onla format at ve bırak öyle kalsın.

eğer sp1 olmaz işte eski kullanılmaz falan diyecek arkadaşalr varsa bidaha düşünsünler.

zaten deepfreze kullanacak ve adam kafeci arkadaşlar. sp1 ideal olur. sistem tutarlı çalışır. ve ltfen sp1 in güvenlik açıı vs. meydana getirmeyin.

kolay gelsin. umarım yardımcı olabilmişimdir.

Recep Baltaş
02-01-2009, 20:31   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Codec sorunu olabilir. Ya da yaptığınız CD bozuk olabilir.