Ben yapmadım, iPhone yaptı!

CHIP Online
19-11-2008, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Uygunsuz bir fotoğrafını başka bir kadına yollarken karısına yakalandı, tüm suçu iPhone'a attı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Ben-yapmadim-iPhone-yapti_9645.html

Resimlerle: iPhone 3: Geleceğin iPhone'ları nasıl görünebilir?

Apple'ın satışa sunduğu günden bu yana gündemden bir türlü düşmeyen iPhone'u bu sefer de çok farklı bir olay nedeniyle haber sayfalarımıza konuk oluyor.

iPhone'unda bulunan bazı 'uygunsuz' fotoğraflarını bir diğer kadına gönderirken eşi tarafından yakalanan bir iPhone kullanıcısı, evliliğini kurtarmak için çok ilginç bir yönteme başvurdu: Bütün suçu iPhone'un üzerine atmak...

Geçtiğimiz günlerde Susan042764 takma adıyla Apple'ın resmi forum sayfalarına bir ileti gönderen kadının sözleri aynen şu şekilde: "Kocamın iPhone'unu elime aldım ve bazı 'uygunsuz' fotoğrafların bir e-posta dosyasına iliştirilmiş bir şekilde bir başka kadına gönderildiğini fark ettim. Kocama bunun ne anlama geldiğini sorduğumda aldığım yanıt ise onun böyle bir e-postayı hiçbir şekilde o kadına göndermediğiydi. Kocamın bana söylediğine göre Apple mağazasına gitmiş ve onlara bu sorundan bahsetmiş. Apple yetkilileri ise bu olayın iPhone'da görülen geçici bir sorundan kaynaklandığını ifade etmiş. Yani fotoğraflar bazen otomatik olarak kendini bir e-postaya ekleyebiliyor ve hiçbir zaman birisine gönderilmemesine rağmen gönderilmiş klasöründe görünebiliyormuş. Bu sorunu yaşayan başka iPhone kullanıcıları da var mı? Evliliğimin devamı cevaplarınıza bağlı..."

Bu iletiye verilen cevaplar da en az iletinin kendisi kadar ilginç. Çoğu kullanıcı böyle bir sorun olmadığını ve kocasının kadını aldattığını düşünürken, bazı kullanıcılar da bunun bir sorun olduğu konusunda ısrarcı. Ancak bu durum gerçekten bir sorun olsaydı, bizce forumlarda konuyla ilgili çok sayıda başlık açılmış olmalıydı.

Tüm konu: Ben yapmadım, iPhone yaptı!

Resimlerle: iPhone 3: Geleceğin iPhone'ları nasıl görünebilir?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce adam yalan mı söylüyor, yoksa iPhone'da gerçekten böyle bir sorun olabilir mi?

Fattur
19-11-2008, 16:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

iPhone de sorun vardır kesin :D

Hiper£l£v£nKids
19-11-2008, 19:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Tövbe Tövbe.

crackerweb
19-11-2008, 19:15   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
51 mesaj

ah bu şakacı stajyer çalışan ah...
Niye sürekli yapıyosun bunu...

sticker
19-11-2008, 22:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
669 mesaj

adam resmen kadını aldatmış...o ülkelerde bu tür hatalar affedilmez pek.eğer suç ıphone ninse tazminat davası açsın..değilmi*olay basit.seni bu tür uygulamalara nasıl alet ederlerki.aç davayı al tazminatı...bu kadar basit.

Blackinred
20-11-2008, 05:00   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
356 mesaj

Bir soru da benden; Bu olay ABD de mi gerçekleşiyor? Eğer öyleyse arifler dediğimi anladı sanırım...