Benim için çok önemli lütfen yardım

gulsah10
28-01-2019, 23:35   |  #1  
gulsah10 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Belli bir tarih ve saatte bilgisayarda girilen siteler veya programlar silinse bile bulunabilir mi?Bir de girilen siteler ultrasurf kullanılarak girilmişse geçmiş bulunabilir mi? Yeniyim yanlış başlığıma açtım bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.

Son Düzenleme: gulsah10 ~ 28 Ocak 2019 23:37 Neden:
klyglsn
29-01-2019, 18:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

internette gezindiğiniz cümle yerler internet sağlıyacıları tarafından kayıt edile bilir ve yasalara göre 2 yıl kadarda saklı tutula bilir hatta proğram yapımcıları bile tarayıcılar cümlesi herkesi takip etmekte pcnize gelince deep freeze varda bilgilerinizi ramde tutar hardiske kayıt etmeden siliyorsa buluzması imkansız olur ama hardiske kaydedilmiş bir veri silinse bile meydana çıkarabilecek  kurumlar programlar var

klyglsn bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
gulsah10
29-01-2019, 20:25   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim,açıkcası profesyonel anlamda bilgisayar kullanmayı bilmiyorum. Bilgisayarda deep frize var mı bilmiyorum. Peki kendi bilgisayarımda ultrasurf geçmişini kendim bulabilir miyim? Harddiske kaydedilmiş bilgileri nasıl bulabilirim?

White-Fox
29-01-2019, 23:47   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj
Alıntı: gulsah10  
Öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim,açıkcası profesyonel anlamda bilgisayar kullanmayı bilmiyorum. Bilgisayarda deep frize var mı bilmiyorum. Peki kendi bilgisayarımda ultrasurf geçmişini kendim bulabilir miyim? Harddiske kaydedilmiş bilgileri nasıl bulabilirim?

Harddisk e bir veri yazdığınız da örneğin  x003456 adresine bir veri girdiniz mesela ahmet , sonra bu veriyi silmek istediniz biz bu veriyi silmek yerine bu verinin adresini gösteren pointer değerini değiştiririz.

Örnek boş hafıza alanları için pointer 0 olsun , dolu için 1.

1 - Ahmet => sil komutu geldi => 0 - Ahmet => yeni isim yaz leyla => 1-leyla ,

Yani bu durumda üzerine yazılmış olmayan 0 göstergeli bellek bölgelerindeki verileri okuyabiliriz ancak dosyalar tek bir alana sığmadıklarından bir byte dizisinin karakteri eksik olduğunda o dosyayı belki bulabilir ancak açamazsınız.

Bu yukarı da bahsettiğim şeyi siz elle yapamazsınız(Teknik bilgi gerekir.), Ancak bunu yapan programlar ile hardisk geçmişine göz atabilirsiniz.Ancak bunu yapacak olan programı siz kurarken belli başlı bazı verilerinde üzerine yazabileceğinizi unutmayın.Yeni veriler sıralı biçimde disk bellek bölgelerine konmazlar o an rastgele en hızlı cevap veren bellek bölgesine yerleştirilir.

White-Fox bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
gulsah10
30-01-2019, 13:47   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

Yani ben profesyonel anlamda bilgisayar kullanmayı bilen birine bilgisayarı gotursem o bilgisayardan kasım ayında belli bir gün de girilen siteleri veya kullanılan programlari bana gösterebilir mi? Açıkçası tam anlayamadığım için tekrardan soruyorum

Son Düzenleme: gulsah10 ~ 01 Şubat 2019 00:07