BENQ P50

ecabuk
26-05-2006, 15:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
Ben bu telefonu aylar önce MOBİMAG dergisinde gormustum ve aşık oldum bu telefona... Daha sonra CBIT fuarında yakindan gorme ve elleme fırsatım oldu.Daha sonra piyasaya çıktı, ama tabii ki özellikleriyle paralel olarak fiyatı da benim için çoktu.(Nerdeyse her öğrenci için yüksek miktar denebilir) Teknosa'da 1.249,00 YTL Amozondaki fiyatı ise TAX dahil kargo hariç $439.90  bu da 675YTL civarı bir para ediyor.15 gün içinde Amerikadan tanıdıklarım gelicek.Onlar üzerinden alırsam sadece 675YTL ye geliyor...

Merak ettiğim birkaç soru var???
--Türkiye ile Amerika arasındaki fark neden bukadar fazla?
--Ve Ürünün işletim sistemi Microsoft Windows Mobile Edition.Amerikadan aldığımı Türkçeleştirebilme imkanım varmı?
--Amerikadan kargo ile getirirken gümrüğe ücret ödüyormuyuz?
--Ve son alarak Amerikadan alınca Türkiye'de kullanmak sorun yaratı mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Son Düzenleme: ecabuk ~ 26 Mayıs 2006 16:08
TuncaBozkurt
26-05-2006, 16:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj
Ürünün işletim sistemi Microsoft Windows Mobile Edition.Amerikadan aldığımı Türkçeleştirebilme imkanım varmı?
sistemi yeniden yüklersen olur
Amerikadan kargo ile getirirken gümrüğe ücret ödüyormuyuz?
fiyatına bağlı.galiba birkaç milyarın altında ödemiosn.ama...
Amerikadan alınca Türkiye'de kullanmak sorun yaratı mı?
yaratır.telekomünikasyon kurumu onaylı olmadığından kaçak tlf olarak kabul edilir.gümrükten geçirmezler.

kerimtekin
28-02-2007, 14:47   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

Bir arkadasim www.amerikadaniste.com araciligi ile aldi bi sorun cikmadi . Ustelik onlar telefonu ebayden almislardi . Siteyi http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/ ... =5996133&yazarid=18 adresinde gormustuk ...

kerimtekin
28-02-2007, 15:08   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Bir arkadas www.amerikadaniste.com sitesi aracigili ile baska bir telefon aldi . Gayet de memnun su an . Siteyi http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/5996121.asp?yazarid=18&gid=61 adresinden kesfetmistik .