bi bakar mısınız??

HPQ-User
05-07-2009, 17:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

captan sormuş:
ben yeni laptop aldım.ama okuduğuma qöre hp ler çok sorun çıkarıomus.sorun çıkmasından korkuyorum yardımca olursanız sewinirim.bilgisayarın performansını düşürmeden nasıl uzun süre kullanabilirim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
4 gb ddr2 , pentium dual core 2.00 işlemci , ati radeon 4600 512 mb ekran kartı , 250 gb harddisk
hp pavilion dv6 4911st

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.1)

yunusdogan
05-07-2009, 18:04   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

notebookta oyun oynama.. illa oynuyacam diyorsan usb klavye mouse kullan hırçın kullanma bişicik olmas.

yalcinkurt
05-07-2009, 18:10   |  #3  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Ya aslında onun bunun demesine göre hareket etme derim ben. Amcaoğlu diyo yok şu, Teyze kızı diyo yok şu bu. HP laptop almışsın artık. Arkadaşın dediği gibi oyun oynama hele bu sıcaklıklarda. Fazla sistem isteyen ve bilgisayarının özelliklerini aşacak şeyler kullanma. Antivirüsünü düzenli güncelleştir ve iyi bir program tercih et. Bakımını yap. Milletin dediklerine de kulak asma. Doğru bildiğin yap yeter.

Kapalı Hesap (53751)
05-07-2009, 18:10   |  #4  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

HP'nin sorunlu olduğu konusundaki söylemlere kulak asmayın derim. Her üreticinin tek tük sorunlu sistemleri çıkmıştır genelleme yapmak yanlış olur. Sisteminiz gayet güçlü, eğer güvenlik önlemlerinizi (antivirüs vb.) alır ve düzenli bir şekilde sistem optimizasyonu yaparsanız (disk birleştirme vb.) performans kaybı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

_eFeKenTLi_
05-07-2009, 18:11   |  #5  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

ben teknık servıslıgını yaparken karlılastıgımız problem hp lerde ekran sorunları buda kullanıcı hatası tabıkı . hp guzel bır markadır . pc ozellıklerı loptopa aıt ıse guzel bır pc . kullanıcı hatası dısında kendısı ıle pek fazla sorun yasamazsın .

Süleyman.
05-07-2009, 18:19   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Genel olarak:
1. Hemen herşeyde olduğu gibi bunda da, sorun çıkmadan evvel "Acaba sorun çıkar mı?" şeklinde evhama kapılmayın. HP'lerin o kadar sorunlu olduğunu düşünmediğim gibi bu konuda abartıldığını dahi düşünüyorum.
2. Donanım olarak bilgisayarınızı düşürmediğiniz, nemli, tozlu ortamda kullanmadığınız sürüce pek bir sorun yaşamazsınız. Tabi üzerine su vs. dökülmemesine dikkat etmenizi söylemeye gerek duymuyorum. :)
3. Yine donanım olarak bilgisayarınızı bence en fazla altı ayda bir servise temizletin, tozlarını alsınlar.
4. Isınma bilgisayarınızı olumsuz etkiler, özellikle yaz aylarında. Bu yüzden bilgisayarınızı ahşap bir zeminde kullanmanızı öneririm. Cam, plastik gibi zeminler ısıyı tuttuğu için bilgisayarınızın ısınmasına neden olurlar. Ara sıra "Everest" programıyla bilgisayarınızın ısılarını kontrol edebilirsiniz.

Yazılım olarak:
1. Cclenar programıyla bilgisayarınızdaki çöpleri belli aralıklarla temzileyin.
2. Güncel bir güvenlik yazılımıyla bilgisayarınızı mutlaka koruyun. Norton Internet Security 2009 veya Kaspersky Internet Security 2010 öneririm.
3. Tune Up Utilities 2009 programıyla bilgisayarınızı optimize edebilirsiniz.
4. Arama çubuğuna "msconfig" yazıp enter tuşuna basın. Açılan pencerenin başlangıç sekmesinden, sistem başladığında çalışması gerekmeyen, siz istediğinizde çalışacak programları kaldırın.
5. HP muhtemelen hiçbir zaman kullanmayacağınız bir sürü gereksiz yazılım yüklemiştir. Dilerseniz bunları kaldırabilirsiniz.
6. Muhtemel sorunlar karşısında sistem problemi yaşamanız, formatlamak zorunda kalmanız gibi durumlar için, Norton Ghost veya Acronis True Image gibi bir programla; sisteminizi tam düzenleyip  güncelleştirmeleri yüklediğiniz, crackli, deneme sürümü olan hiçbir yazılımın yüklü olmadığı halinin imajını alarak, gerektiği zaman 20 dakika içinde sisteminizi kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Unuttuğum bazı şeyler elbette olabilir. Ama bunlar kafidir diye düşünüyorum.