bi bakın beyler

_cihan_
08-04-2011, 22:28   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

arkadaslar   benım ısletım sıstemım xp di bu sıstemde hddler c ve d olarak gornuyordu c de vındovsun kendı vardı d de dosyalarım vardı vısta yaptım gorsellıgı bı denıyım dıye  hdd ler orda da aynı sekıl c ve d olarak gornuyordu vıstanın gorsellıgının ıyı hos olması lakın performansı kotu olması yuznde tekrar xp ye geçtım anca surucu adları deıstı nasıl oldu anlamadım ama  c   d   olarak gorunuyor  d de c olarak gornuyor vındows d nın ıçınde benım kısel dosylarım c nın ıçınde dısk yoınetımınden surucu harfı deıstırmeye çalsıyorum vındows deısteremez dıye hata verıyo format atmadan bunun bır çozum yolu varmıdr
ılgınıze sımdıden tesekkurler.

trance86
08-04-2011, 23:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
374 mesaj

arkadasım disk yönetiminde sürücü harfi deiştir secenegine geldiğin de önce c ye baska bi harf vermelisin daha sonra  d ye c harfi verebilirsin bu sekil dene

_cihan_
09-04-2011, 19:05   |  #3  
OP Yeni Üye
48 mesaj

yok hocam bu dedıgınız yapmaya çalsıyorum ancak her ıkı surucude de ısım deıstırmeye yada yenı harf vermeye vındows tarafındn ızn verılmıyor yada gerçeklestırılemıyor dıye hata msjı aldım baska yolu yokmu acaba

mburak12345
09-04-2011, 21:36   |  #4  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
1,242 mesaj

d deki dosyalarını bi flash yada dvd ye felan at. sonra tüm sürücüleri sil c ve d yi yeniden oluştur. bu yaptığın hata benimde başıma geldi bi iki kere. nerde hata yapıyorsun biliyormusun? xp yi kurarken kuracağın bölüm olan c yi seçmek yerine silip tekrar oluşturuyorsun. c silinince d sürücüsü c ye dönüşüyor. sonradan biçimlendirdiğinde d oluyor. format ekranında c yi seçip nfts olarak biçimlendir diyeceksin. c yi kaldırıp yeniden oluşturup oraya kurmaya çalışırsan d olur c. bak şöylede yapabilirsin. sistemi şuanki c olarak görünen d sürücüne yükle(yani senin özel dosyalarının bulunduğu sürücü).sonra özel dosyalarını d ye atarsın. tabi iki sürücününde boyutu aynıysa yap derim ben.

_cihan_
09-04-2011, 23:59   |  #5  
OP Yeni Üye
48 mesaj

hatamı ogrettın hocam aynen  bende hep sılerek yaaprdım formatı bundan sonra yapmıyacagım ılgıne tesekkurler