bi0lgisayarımda demo yapmak için ne yapmalıyım

Banned
27-12-2004, 16:39   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

selam millet bende çok güçlü bir bilgisayar var bilgisayarımda demo yapmak istiyorum yani ticari amaç gütmaden eğlence amaçlı kaset(tabiki cd ye kayıt yapıcam)doldurmak istiyorum.amacım ilk önce müzikleri yapıp onun üstüne şarkıları okumak istiyorum.stüdyolardakine benzer yada aynısı.ses kartım creative 5+1 sound blaster live cd yazıcım var.elimde birde şu sahnelerde kullanılan mikserlerden var.onu da bağlamak istiyorum.bu mümkün mü?yapabilirmiyim?lütfen bu sistem için ne gerekli ve nasıl kurarım bana anlatın teşekkürler.gitar,saz,bağlama,ritim çalmayı biliyorum.hepsini ayrı ayrı yada aynı anda çalıp demo kaset yapmak istiyorum.

mancoloji
29-01-2005, 17:44   |  #2  
Üye
54 mesaj

www.turkrock.com forumunda bu konuda yeterli bilgiyi  bulabilirisiniz.

theironman
29-01-2005, 17:57   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

böyle bir üye yok artık, eski konuları güncellemekten vazgeçin artık.

DJMCOSMAN
09-07-2006, 14:10   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

arkadaşım ilk önce mixeri pc ye bağlamakla başla...sistem şöyle olmalı.
1- digital ses kartının line girişine mixerin ana koldan gelen çıkışı bağla... böylelikle herhangi bir aleti çalmak için mixere bağladığında kayıtını alabilirsin.
nasılmı?
mixerin input larına çıkışlı saz gitar yada mikrofonları tak.
ayrıca orkun varsa onu tak ve kullanabileceğin rahat bi yere koy ve bi daha hiç çıkarma.
çıkışsız aletleri çalmak için microfonu kullanabilirsin mesala percussion gibi müzik aletlerini...
2. ise bu aletleri çalarken record kayıt yapmak için .. bilgisayarının ses ayarlarından kayıt biçimlerini line a almalısın. çünkü mixerde ne kadar alet varsa hepsi line a talkılı. sesler oradan pc ye gelecek..
ritim üzerine müzik aleti ile kayıt yaparken yani çıkışsız mikrofon ile kayıt yaparken kesinlikle ritimi duyabilmek için kulaklık kullan. aksi halde hoparlörden çıkan ritim seside mikrofona girecektir. böylelikle ses gafiğinde sadece müzik aletinin sesi değil. ritiminde sesi olur. studio da kayıt yaparken neden kulaklık taktıklarını bilirsin. çoğu kişi sahnede söyler gibi kayt yapar. mantıklı  bi insan böyle bi hataya düşmez zaten.. her neyse..
3. ise bunları yaparken düzenleme programları kullanmalısın.
en güzel kullanacağın programlar...
düzenleme için cubase, acid,
kayıt için yine acid i kullanabilrisin. sound force da temizleme ve grafik temizleme yapabilirsin. ayrıca ses formatınıda atabilirsin.
müziklerinin ana ritmini ve pc efectli melodileri içinde sana reason ve fl studio producer editionu tavsiye edrim. en kolay ve kullanışlı olanları bunlar..
sana kolay gelsin..

serdarkorkut
10-07-2006, 13:11   |  #5  
Yıllanmış Üye
154 mesaj

En son mesaj gönderileli 1 seneden fazla olmuş ve hala konuya cevap yazılabiliyor. Çok iyi valla

judgemant
15-07-2006, 11:44   |  #6  
Yeni Üye
21 mesaj

elvis bu bilgiler herkese gerekebilir önemli olan geç de olsa cevabı vermek teşekkürler fakat bayyya geç olmuş!!!!!!!

TuncaBozkurt
15-07-2006, 13:23   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

e ama elvis haklı.üye şu anda yoksa(uzun bir süredir) cevap verseniz de vermeseniz de ni işe yaramaz

susarac
16-07-2006, 23:28   |  #8  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

Arkadaşlar eski forum konuları neden saklanır.
Daha sonra başklarının da aynı soruları sorabileceği için.
Bu yüzden bir sene sonra da olsa cevap yollanmasından yanayım şahsen!

theironman
16-07-2006, 23:58   |  #9  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

neyse bunu tartışanın bir anlamı yok.

Fones
02-04-2008, 12:11   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

Size tavsiyem bilgisayarınıza önce bir midi program yüklemenizdir.Bu program mini studyo olacaktır.Burada isim veremiyorum reklam olabilir diye.Müzik aletleri satan mağazalardan öğrenebilirsiniz.
selamlar/Fırat