biçimlenmeyen sd kart

brightvictory
22-02-2010, 08:07   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

arkadaşlar farlı iki adet 1gb lık sd cardım var card readerdan veri bilgisayarıma veri transferi yapmak istiyorum card biçimlendir diyor biçimlendirmeye çalışıyorum ama olmuyor yanii biçimlendirme gerçekleşmiyor bir kaç card biçimlendirme ve kart format programını denedim olmuyor bu arada 256 mb bir kart denedim onu açtı yani orun çıkarmadı acaba sorun nedir nasıl aşarım lütfen yardım bekliyorum çok teşekkürler şimdiden
bu arada:işletim sistemim windows xp sp3

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 22 Şubat 2010 08:31
Zymenn
22-02-2010, 08:28   |  #2  
Zymenn avatarı
Yeni Üye
33 mesaj

Sd kart üzerinde fiziksel bir sorun gözüküyor mu? Bazen göze çaran bir sorun gözükmese de fiziksel bir sorun olabilir. Bir de genel de fiziksel hatalarda sürücüye sağ tıklandığında donmalar, menüyü geç açmalar olabiliyor.

Başka bir kart okuyucu da deneme şansınız varsa bir deneyin.

brightvictory
22-02-2010, 09:42   |  #3  
OP Yeni Üye
22 mesaj

kardeş 2 tane farklı 1gb kart denedim ikisinde de sorun çözülmedi 256mb farklı bir kartta denedim onu açtı yani sorun çıkarmadı farklı card readerda da denedim yine olmuyor anlayamadım sorun ne kartlarda hiç bir fiziksel sorun da yok card reader da yeni onda da sorun yok senin anlıcan

Zymenn
22-02-2010, 15:50   |  #4  
Zymenn avatarı
Yeni Üye
33 mesaj

Benim başıma hiç gelmedi; bazı yazılımlarla şifrelenmiş ve daha sonra biçimlendirilmiş disklerin bozulduğunu okuyoruz. Acaba bu diskler şifrelenmiş iken biçimlendirmiş olabilir misiniz?