''Bilgi İşlemci''ye farkettirmeden nasıl download?

odilya
11-01-2008, 06:57   |  #1  
odilya avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

Arkadaşlar işyerimdeki bilgisayar malum birkaç sıkıcı haber sitesine giriyor sadece.ama bunun çozümünü buldum.usb bellek ile internete bağlanıp sınırsızca gezinebiliyorum.ama iş download yapmaya geldiğinde acaba bilgi işlemcimiz sistemi aşırı derecede sömürdüğümü anlar mı? malum geniş bant olduğu için her şeyi indiresim geliyor :)

Son Düzenleme: odilya ~ 11 Ocak 2008 07:04
Gberty
16-08-2008, 09:19   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba Arkadaşım,,Bir bilgi işlemci olarak şansını fazla zorlamamanı öneririm.Çünkü Firewall diye adlandırdığımız veya benzeri Server yada programlarla ,her kullanıcıların bilgisine erişilmekte( gün gün dakika dakika:(  ) ve dökümleri sevgili patronlar sunulmakta;)) .. USB ile virüs daha çabuk yayılır,bunuda hatırlaayım..

Rashnu
28-02-2011, 22:00   |  #3  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

Bilgi işlemcinin işi zaten budur. Haliyle indirdiğinizi anlaycaktır. Download yapıldığını anlaycak sadece kimin yaptığını anlayamaycak bir çözümüm var ama bunun doğru olacağını düşünmüyorum çünkü hem bende bilgi işlemci sayılırım hemde daha büyük sebebi var!
sizin girdiğiniz sitelerin, indirdiğiniz dosyaların dökümanını bilgi işlemciniz veya şirketiniz devletin kontrolüne göndermekte ve durum ciddidir. Evdeki gibi sallama yöntemle indirsem bişey olmaz durumu yok. Bu bilgiden haberiniz yoktu herhalde... ve ekleme yapayım ... google irlanda da şirketten birisi film indirdiği tespit edilmiş ve az daha servis sağlayıcısı google nin internetini keseceklermiş. Hemen olaya çözüm bulunmuş download yapan kişinin işine son... durumun ciddiyetini anlamışsınızdır umarım !

KENAN_35
01-03-2011, 11:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
990 mesaj

ben bilgi işlemciyim kesinlikle belli olur ne yaptığın.. hiç kalkışma.. hele işyerinde isa kullanılıyorsa download yaptığın gibi server pcleri ötmeye başlar xD