bilgi sahibi olan arkadaşlarlütfen yardım!

zuzuli
23-08-2012, 19:31   |  #1  
zuzuli avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar hikayem biraz uzun.özetliyorum.daha önce pc m takip edilmekteydi,e posta ile gönderilen bir yazılım sayesinde.tabi ki bütün şifrelerim,e-posta adreslerim ve mesajlarım vardı kişinin elinde.ben daha sonra pc me format attırdım,bu durumun bitmesi için.Fakat hala emin değilim tam olarak.merak ettiklerim,format attırdıktan sonra daha önceden elindeki bazı bilgileri kullanarak pc me tekrar ulaşıp takip etmenin bir yolunu bulmuş olabilir mi?Mesela e-posta adreslerimden yararlanarak bunu yapabilir mi? ki şifrelerini değiştirdim ama şifre kırmak zor bişiy değil sonuçta.yabancı e-postaları açmıyorum ama format attıktan sonra eski e-posta adreslerimi pc mde tekrar açtım.muhtemelen bu adresleri açıp içeri açıp bakıyor.e-posta adresime herhangi bi tuzak kurmuş olması ve ben de pc mde adresi açtığımda pc mi takip etme imkanı var mı?Bir de ip numarası modemi açıp kapadıkça değişir demişsiniz ama ben açıp kapadığımda değişme olmuyor.üstelik statik olması gibi bi talebim olmadı.az önce ip numaramı görmeyi sağlayan sitelere girip baktığımda (aynı anda) üç sitede farklı bi numara ve bunların birinde yer kayseri görünürken,diğer dördüncü sitede ise yer İstanbul görünmekteydi ve ip numaram diğer 3 sitedekinden farklı görünmekteydi..ayrıca  şüphelendiğim kişi telefonumu da dinlemekteydi ve format attıktan sonra modemimi de resetledim ve ttnet ile telefonda görüşerek yeniden modemi kurduk.dolayısıyla modemimin adını ve şifresini de biliyor.her ne kadar format atılmış bir pc olsa da elinde olan bütün bu imkanlarla benim pc mi yeniden takibe alması mümkün mü?biliyorum çok fazla soru var.Sizlerden ricam,bu konuda gerçekten yeterli bilgisahibi olanlar fikir sunsun ve lütfen yazdıklarımı abartılı bulmayın.Çünkü ben bi paranoyak değilim,yaşadıklarımı ben biliyorum ve eminim...Teknolojik gelişmeleri takip edenler de zaten iddialarımı abartılı bulmayacaklardır,hepsi olağan şeyler günümüzde.Ben iddialarımın gerçekliğini tartışmak değil,eğer varsa sorunu düzeltmek için buradayım.Bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Son Düzenleme: zuzuli ~ 23 Ağustos 2012 19:36
LENO7
23-08-2012, 19:58   |  #2  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

iyide senin bu şifrelerini çalanı nasıl biliyorsun...biliyorsunda niye tanımıyorsun...mahkemeye şikayet et dava aç..

bilgisayarına komple fomat attıysan sorun yok..ama ttnet ıp adresini kullanıcı adını şifreni biliyorsa kolay kolay girer bilgisayarına...çünkü artık nasıl bütün şifrelerini kolay kolay öğrendiyse bunuda kolay kolay öğrenir..bilgisayarına yine dosya aktarabilir..ve klavye yazılarını kaydeder veya monitörde olanları izler..kısaca herşeyi yapar...ben hala şaşkınlık içindeyim...bu şahıs senden ne istiyor işi gücü yokmudur neden şifrelerinin peşinden koşuyor...

zuzuli
23-08-2012, 20:31   |  #3  
zuzuli avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

Kişiyi tanımadığımı söylemedim ben..tanıyorum..bunları yapan erkek arkadaşımdı.mahkemeye gitmek gibi bir niyetim yok.bilgisayarıma format komple attırdım,hatta vista kullanıyodum windows 7 yüklettim.bilgisayarıma format attırdığım gün kablosuz modemime bağlayamadım pc mi,çünkü modeme bağlamak için gerekli şifreyi hatırlayamadım.ve bu yüzden ttnet i aradım telefonumla.telefonumun dinlendiğine emiinim yalnız ve modem ile bilgilerin onun işine yarıyacağı aklıma gelmedi ki o esnada.gelse modemi kablolu kullanırdım.daha sonrasında telefonumu da hattı mı da değiştirdim zaten.pc mde şifre yok zaten.direk açılıyo oturum.şifrelerimi kolay öğrenmesi,daha önce pc mi takip etmek için kullandığı yazılımın özelliği.muhtemelen ekran görüntülerim ve yaptığım herşey ona kayıt olarak gidiyordu.formatı attırmadan önce internet kafeye giderek e-posta şifremi değiştirdim ama şifre kırmak zor bişiy olmasa gerek.hatta face hesabımı bağlamak için yeni e-posta adresi aldım ama,yeni e-posta adresim eski e-posta adresime iletildi facebook tarafımdan.böylece yeni e-posta adresimi de bu şekilde öğrenmiş oldu.Şimdi modem kullanıcı adımı da şifremi de bildiğine eminim çünkü telefonumu dinliyordu o sırada.Bu yolla benim pc me ulaşabilir ve istediği takip yazılımını yeniden yüklemiş olabilir mi yani?

Son Düzenleme: zuzuli ~ 23 Ağustos 2012 20:34
LENO7
23-08-2012, 21:03   |  #4  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

orasını bilmiyorum..ben olsam girmeyi beceremezdim çünkü bu işlerden anlamam..ama adam hackerların kralı yani her türlü pc'ne girmeyi başaracaktır..sen en iyisi güzel bir antivirüs kur...güvenli modda müsait olduğun kadar tarattır..haftada iki gün öneririm...Antivirüs olarak Avast önerebilirim...

zuzuli
25-08-2012, 15:36   |  #5  
zuzuli avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

Virüs programım var zaten..AVG kullanıyorum.Virüs programları bi işe yarasaydı daha önce pc min takip edildiğine yüzde yüz emin olduğum aylarcalık süre içerisinde yakalardı virüsü..Şüphe ettiğim kişi ne kadar anlıyo bu işlerden bilmiyorum.Fakat lisansı elektronik ve haberleşme mühendisliği.Artık kendini ne kadar geliştirmiştir bilmiyorum. :s

AmbaSSadoR
26-08-2012, 01:46   |  #6  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj

hem dert ediyorsun hemde erkek arkadaşımdı diyorsun bir trojana bakar o iş sana başkasını ağzından veya resimle bile yedirebilir bu numarayı bence bu kişi güvensiz bir tip hemen ayrıl yada mahkemeye ver çünkü bu kişilik haklarına tecavüze girer kendi daha iyi biliyordur bu kanunları !

zuzuli
26-08-2012, 02:33   |  #7  
zuzuli avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

Başkasının ağzından derken? Pc me format attırali beri şüpheli olabilecek hiçbi imaili açmıyorum.Benim kafama takılan modem kullanıcı adım ile şifremi bildiği için hatta ip adresimi de (formattan sonra aynı kaldığını varsayarsak) bildiğine göre bu üçünden yararlanarak pc me ulaşıp takip ediyor olanakları var mı?Eğer varsa ben ne yapmalıyım?  Ambassador,-di li geçmiş kullanmıştım o cümlemde.Erkek arkadadaşımdı,artık değil yani..Sana katılıyorum,bu benim özel hayatıma tecavüz..Daha önce emin olduğum dönemde mahkemeye gitmedim.Ama hem pc me format attırdım hem telefonumu yeniledim.şu anda emin değilim ama şüpheleniyorum.Böyle bir durumda mahkemeye gitmeyi pek istemiyorum ama..hayatımda olmayan birinin hayatımı takip etmesi ihtimali de çok gıcık gerçekten.Kendinde bu hakkı görüyor olması!!!

Kapalı Hesap (203561)
26-08-2012, 03:16   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Alıntı: zuzuli  
Arkadaşlar hikayem biraz uzun.özetliyorum.daha önce pc m takip edilmekteydi,e posta ile gönderilen bir yazılım sayesinde.tabi ki bütün şifrelerim,e-posta adreslerim ve mesajlarım vardı kişinin elinde.ben daha sonra pc me format attırdım,bu durumun bitmesi için.Fakat hala emin değilim tam olarak.merak ettiklerim,format attırdıktan sonra daha önceden elindeki bazı bilgileri kullanarak pc me tekrar ulaşıp takip etmenin bir yolunu bulmuş olabilir mi?Mesela e-posta adreslerimden yararlanarak bunu yapabilir mi? ki şifrelerini değiştirdim ama şifre kırmak zor bişiy değil sonuçta.yabancı e-postaları açmıyorum ama format attıktan sonra eski e-posta adreslerimi pc mde tekrar açtım.muhtemelen bu adresleri açıp içeri açıp bakıyor.e-posta adresime herhangi bi tuzak kurmuş olması ve ben de pc mde adresi açtığımda pc mi takip etme imkanı var mı?Bir de ip numarası modemi açıp kapadıkça değişir demişsiniz ama ben açıp kapadığımda değişme olmuyor.üstelik statik olması gibi bi talebim olmadı.az önce ip numaramı görmeyi sağlayan sitelere girip baktığımda (aynı anda) üç sitede farklı bi numara ve bunların birinde yer kayseri görünürken,diğer dördüncü sitede ise yer İstanbul görünmekteydi ve ip numaram diğer 3 sitedekinden farklı görünmekteydi..ayrıca  şüphelendiğim kişi telefonumu da dinlemekteydi ve format attıktan sonra modemimi de resetledim ve ttnet ile telefonda görüşerek yeniden modemi kurduk.dolayısıyla modemimin adını ve şifresini de biliyor.her ne kadar format atılmış bir pc olsa da elinde olan bütün bu imkanlarla benim pc mi yeniden takibe alması mümkün mü?biliyorum çok fazla soru var.Sizlerden ricam,bu konuda gerçekten yeterli bilgisahibi olanlar fikir sunsun ve lütfen yazdıklarımı abartılı bulmayın.Çünkü ben bi paranoyak değilim,yaşadıklarımı ben biliyorum ve eminim...Teknolojik gelişmeleri takip edenler de zaten iddialarımı abartılı bulmayacaklardır,hepsi olağan şeyler günümüzde.Ben iddialarımın gerçekliğini tartışmak değil,eğer varsa sorunu düzeltmek için buradayım.Bana yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Yazı hakkında tek yanıtım: Eğer facebook üzerinden giriş yaptığınızda önceki oturumları başka bölgelerde gösteriyorsa bu gayet doğal. Sadece sen de ben de herkeste yaşanan bir durum. Bazen İzmit, bazen İzmir, bazen de Tokat'tan giriş yaptı gösteriyor.

zuzuli
10-09-2012, 22:38   |  #9  
zuzuli avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

hayır,face ile ilgili söylediğiniz şeyler değil problemim.o tur şeylerin normal olduğunu biliyorum ve size katılıyorum.