bilgi

hatice442
16-02-2006, 19:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Gülümseme
selamlar
chip dergisine abone olup olmama arasında kararsızlık yaşıyorum.abone olursam bana faydası olurmu?bilgisayarımı geliştirme anlamında.faydalı olduğunu düşünüyorsanız,hangi aboneliği seçmeliyim.duyarlı arkadaşlarımın tavsiyelerini bekliyorum.

LiL_CaT
17-02-2006, 07:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

Seni tebrik ediyorum.Açman gereken konuyu en iyi bölüme açmışsın.Yaa yazdıklarının C/C++ ile ne alakası var.Belkide sen bu C'yi sabit disk zannettin.Sen dergiye mutlaka abone ol en azından forumlarda konuları doğru yere açmayı öğrenirsin.

hatice442
17-02-2006, 18:25   |  #3  
OP Taze Üye
13 mesaj

Kızgın
beyefendimi diyeyim,ukela mı diyeyim.bilemiyorumki.bir insanı aşağılamadan önce size 2-3 kere düşünmenizi öneririm.acaba niye diye?karşınızdakini küçük görmeyin.chip  dergisi hakkında bilgim hiç yok.siteyi raslantı eseri buldum.bana faydası olurmu-olmazmı diye düşündüğümden,ne diye bana faydası olmayacak birşeyi alayım.ufak bir araştırma yapayım dedim.yanlış yerde açtığımı bende biliyorum.ama yeni tartışma konusu yarat diye bir şeye rastlayamadım.bende programcı olduğumdan burada uğraşanlar bilgisayar konusunda daha deneyimlidir diye düşündüm.duyarlı ve ciddi olur diye düşündüm c ile çalışanlar.beni pişman ettin.sizi tebrik ediyorum.iyi aşağılamalar.size tavsiyem böyle insanları küçük görmeye devam edin olmazmı?inanın böyle devam ederseniz göğe kavuşursunuz.

SeRBoY_WHiTe
21-02-2006, 21:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
390 mesaj

hatice442,

Chip dergisine güvenle abone olabilirsin! Çünkü yerli bir yayından alabileceğin maximum faydayı alacaksın bundan kuşkun olmasın.

Hangi alanlarda dersen? En azından mevcut bilişim teknolojilerinden eş zamanlı olarak haberdar olacaksın. Donanım ve paket programlar için yapılan incelemeler ise cabası. Fakat yazılımla ugraştıgına göre, bu konuyla ilgili sistemli bir çalışma malesef chipte pek olmuyor. Hatta hiç olmuyor. Genelde yazılım incelemeleri yapmayı ve dergiyle gelen medialarla yazılım dağıtmayı yeterli görüyorlar. Bunu biz CHiP ONline da uzun uzun tartışmıştık. Yöneticilerin derginin formatı hasebiyle verdiği cevaplar orada var.

Ama sen zaten bu konuları piyasadaki kitaplardan öğrendiğine ve öğrenmeye de devam edeceğine göre problem yok. Bunun dışında yazılım geliştirmeyle alakalı ufak-tefek programlarıda gene CHiP CD lerinde veriyorlar. Bunlardan çokça faydalı olanlarda çıkmıyor değil. Ama benim kastım Programlama mantığı vb. konularda çalışmalar olduğundan bunlar şuan için dergide mevcut değil.

Esasında dergiyi alıp incelemen sana zaten benim anlattıklarımın paralelinde bir fikir verecektir. O yüzden araştır ve doğru olduğuna inandığın tercihi yap.

Çalışmalarında Başarılar.

Son Düzenleme: SeRBoY_WHiTe ~ 21 Şubat 2006 21:12
make-believe
04-07-2006, 02:07   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
LiL_CaT
Seni tebrik ediyorum.Açman gereken konuyu en iyi bölüme açmışsın.Yaa yazdıklarının C/C++ ile ne alakası var.Belkide sen bu C'yi sabit disk zannettin.Sen dergiye mutlaka abone ol en azından forumlarda konuları doğru yere açmayı öğrenirsin.
Gülmekten kırıldım ya. Kahkaha

turksoftware
07-07-2006, 21:30   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj
LiL_CaT
bende yaw coq kırıldım walla...(gülmekten)
Bide o mod. istedigini yazar.

susarac
08-07-2006, 01:20   |  #7  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

Bide o mod. istedigini yazar.

Kahkaha

theironman
08-07-2006, 10:21   |  #8  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

bence de abone ol; ben de oldum; faydasını fazlasıyla görüyorum diyebilirim. Kampanyaları da var; seç beğen yani :)

Lil_cat de haklı; konuyu yanlış yere açmışsın; ama o bir moderatör; denileni hakaret gibi algılama; herkesi uyarmakla yükümlüler naparsın ;)

hatice442
08-07-2006, 19:23   |  #9  
OP Taze Üye
13 mesaj

arkadaşlar bence siz bana güleceğinize kendinize gülün.bu mesajı 6-7 ay belkide daha önceden gönderdim.daha yenimi uyandınız.farzedelim bugün hatta şimdi yazdığımı varsayalım.farkeden bişey yok.birde mod olduğunuzu yazmışsınız.istdiğini yazar demişsiniz.kusura bakmayın arkadaşlar ama çok basit şeylerle uğraşıp vaktinizi boş şeylere harcıyorsunuz.mod dediğin organize ettiği şeyi,alçakgönüllülükle insanları aşağılamadan yada birilerine dalga konusu etmeden,kibar bir dille yazabilen,ve işlerin organizatörlüğünü yapabilen kişi demektir.belki ozamanlar bilmiyordum.bu şekilde bugüne kadar uzatmanız gerekirmiydi?böyle basit bir konuya cevap verecek kadar basit bir insan değilim ama okadar çok mesaj aldımki;insanlar nelerle uğraşıyor,siz o kadar basit birşeye  mesela benim yanlış yerde yazmama takmışsınız.dalganızı geçtiniz.peki elinize ne geçti sorabilirmiyim.bana özel mesaj atanlarada ve forumda yazanlarada ricam,lütfen bu saçmalığa bir son verin.şu an siz arkadaşlarımın daha faydalı,size yarar sağlayacak şeylerle uğraşmanız gerekirken,kalkmış benim geçmişzamanda yazdığım bir yazıyı bugüne taşıyıp gündem konusu yapıyosunuz.inanın ben siz arkadaşlarım ,samimi olarak yazıyorum,şu an gülemiyorum bile.biz türkler,böyle basit şeylerle uğraşmak yerine daha faydalı şeylerle uğraşsaydık,millet olarak daha refah bir konumda olurduk.sizleri ayrıcada tebrik ediyorum.devam edin böyle benim gibi yanlışlıkla yanlış yere yazanları rencide etmeye.küçük görmeye.belki sizler gibi duyarlı insanlar sayesinde türkiye daha iyi bir konuma girer,ne dersiniz.
SON BİRSÖZ:BİR HAFTADA TAM 20 ÖZEL MESAJ VE ARTI FORUMDAN YAZILAR YAZILIP MAİLİME GÖNDERİLDİ..BU KONUYU KESMENİZİ RİCA EDİYORUM.ÇÜNKÜ İKAZ 7-8 AY BELKİ DAHA ÖNCEDE YAZMIŞ OLABİLİRİM,ZAMANI HATIRLAMIYORUM,BİR,BİLEMEDİN İKİNCİ BİR MESAJ ATILARAK YAPILMALIYDI.SİZLER İŞİN CILKINI ÇIKARDINIZ.BASİTLEŞMEYİ IRAKIN VE ,KENDİNİZ İÇİN ,ÇEVRENİZ İÇİN VE DOLAYISIYLA TÜRKİYE İÇİN NELER YAPABİLİRİZ.EL BİRLİĞİYLE BU SİTEYİ NASIL GÜZELLEŞTİREBİLİRİZ VE EN ÇOK GİRİLEN SİTE HALİNE GETİREBİLİRİZŞELKİNDE GÜZEL ŞEYLER DÜŞÜNMEYE DAVET EDİYORUM.LÜTFEEEEEN,ARTIK BENİM MAİLİME MESAJ ATMAYIN.RİCA EDİYORUM.TEŞEKKÜRLER.

theironman
08-07-2006, 20:05   |  #10  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Öncelikle bir yanlışı düzelteyim; konuyu güncelleyen ben değilim; senin son gönderdiğin mesaja baktım da Şubat ayını göstetiyor; bilseydim bu son mesajımı yazmazdım. Lil_cat'in uyarı dili sert, evet haklısın. Modların görevi forumun düzenini korumak ve üyelere yardımcı olmaktır. Ancak bunu güzel bir üslupla yapmaları da yükümlülükleri arasındadır. Ben Lil_cat in üslubunu bu kadar ciddiye aldığını düşünmemiştim; bu da benim hatam bir yerde. Sana özel mesaj atanlar kimler bilemiyorum; ama onlar da bu konuda sana özel mesaj attılarsa onların yanlışıdır; sonuç olarak önemli olan yanlış yere konu açman değildi elbette, bilgi almaktı asıl amaç. Yalnız bu ayrıntı gibi gördüğün olay forum içinde önemli bir yere sahiptir; evet, belki senin yanlış bir yere konu açmanı sert bir dille uyaran Lil_cat'ın de hatası var; ama onun uyarması da bence gerekli; çünkü forumun düzeni açısından diğer üyelere de bu uyarı örnek teşkil eder; yıllardır bu forumda düzeni sağlamaya çalışıyoruz hep birlikte. Yani sen de moderatörümüzü bir yerde anlamak durumundasın; ama üslup konusundaki şikayetine hak veriyorum; biraz daha yumuşak olabilirdi.

Ayrıca bu olayı gidip de Türkiye geneli şeklinde yorumlaman da bence yanlış; basit bir olayı bence çok büyütmüşsün. Bu kadar rahatsız olacağını bilseler bilmiyorum ilgili kişiler o mesajları atarlar mıydı?! Yani kısacası sana tek hak verdiğim nokta üslup meselesidir; yoksa modun uyarması gayet normal. Cevabım seni tatmin etmemiş olabilir, ama biraz düşünürsen hak verirsin bana...

make-believe
08-07-2006, 20:58   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Hatice442, Türkiye'nin geri kalmışlığını bu basit konuyu vesile ederek bize fatura ettin ya sana helal olsun. Chip dergisinden ve forumdan baya bişeyler öğrenmişsin anlaşılan.:) Ayrıca 'Ben bu konuyu altı ay önce açmıştım, niye hala yazıyorsunuz?' diye bir şey de söz konusu değil. Açılan bir konu, kilitlenmediği sürece ne kadar eski olur sa olsun sürdürülebilir... İstersen, moderatör arkadaşa sorabilirsin.:)

Not: Özel mesaj atanlardan değilim bu arada.

Son Düzenleme: make-believe ~ 08 Temmuz 2006 21:04
serdarkorkut
08-07-2006, 21:02   |  #12  
Yıllanmış Üye
154 mesaj

Olaya bak forum karıştı ne soruymuş heyt be :)))

Mirage
09-07-2006, 01:53   |  #13  
Yeni Üye
26 mesaj

CHIP dergisini yıllardır alırım.
Alanında en iyi yayınladan biri.
Ve saygın bir yere sahip.

Gerek Chip dergisi gerekse Chip Online forumları yönetici yada Moderator yada
Chip ile alakalı herkesin üslublarına çok dikkat etmeli ve
kesinlikle önyargısız, herkezin iyi niyetli olduğunu varsayarak
üyelerinin sorduğu soru yada öneri ve isteklerine ,
iyi niyetle cevap vermeli ve yardımcı olmaya çalışmalıdırlar.

t_mac1
18-07-2006, 11:56   |  #14  
Üye
63 mesaj

lütfen bu konuyu kapatalım!!!sitede hem kirli mesajlar oluyo hemde tartışıyoz!!!

hatice eğer bana faydası olurmu die düşünüyosan bence al çünkü ben daha overclock nedir bilmezdim!!!chip almaya başladığımdan beri arkadaşların makinalarında bişi olduğu zaman ilk beni çağırıyorlar!bende bu durumdan çok memnunum program kurmayı,bilgisayarla uğraşmaya filan chip dergisi aldıktan sonra başladım!chip dergisinde çalışan bütün herkese teşekkür ederim!!!

hatice442
08-09-2006, 02:23   |  #15  
OP Taze Üye
13 mesaj

arkadaşlar,tebrikler,devam edin alay etmeye,chip dergisine abone olduktan sonra bu mesajları yazmayı öğrendiğimi,abone olmasaydım,mesaj yazmayı beceremeyeceğimi,hele hele  bana özel mesajlar atmaya devam ettiğiniz için özel olarak teşekkürlerimi gönderiyorum.bu arada moderatör olarak ortamı gerginleştirici cevaplar yazdığı için moderatörlere hak verdiğiniz  içinde forumdaki arkadaşlara,bana pm atanlarada ayrıca teşekkürler.
son birsöz,ben yazılanları; tüm türkiyeye maletmedim sadece bu topraklarda yaşayan insanlardan birkaçı yüzünden,çoğunluğun bundan etkilenme durumundan,insanların bu yüzden memleketimiz hakkında yanlış düşüncelere kapılabileceğinden,bu tür durumlara yol açmamamz gerektiğinden bahsettim.zaten birçoğumuz yurt dışında türkiye vatandaşı olarak bunun acısını çekiyoruz.bizlerin mesela benim ne suçum var,gezmeye gidiyorum,ama türkiyeli olduğum için ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyorum.ben bu tür durumları,bu tür ufak ayrıntıların birleşiminden çıktığını,tıpkı fotoğrafı oluşturan her bir karenin tamamen birleşip bir fotoğrafı oluşturduğunu,bir karenin dahi eksik olmasının fotoğrafın oluşmasına engel olacağından bahsettim.ki geniş düşünmeyi sevdiğim için,bazıları gibi bir olaya tek pencereden bakmak yerine,birçok pencereden bakmamız gerektiğine dikkatlerinizi çekmek istedim.bu yüzdendir ki;sadece bu yanlış anlamayı düzeltiyorum,diğer konularda buyrun istediğinizi düşünün.bu arada beni kınayan arkadaşlardan bazıları diyeyim<isim belirtip onları mahcup etmek istemiyorum> üniversite sınavında kaçkere girdikleri halde başarısız olduklarını yazmışlar.bu tür konular yerine derslerine çalışıp bir yerlere yerleşseler sanırım kendileri için daha hayırlı olurdu, diye düşünüyorum.en azından beni gereksiz bir konu yüzünden bu kadar meşgul etmezdiniz.
bu arada ne msj yazmışım,foruma hareket geldi,bir canlılık bir canlılık,amann nazar değmesin arkadaşlar,formunuzu korumaya devam edin,bende size bonus bonus  şimdiden iyi yazmalar diliyorum.

Recep Baltaş
08-09-2006, 02:36   |  #16  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
hatice442
LÜTFEEEEEN,ARTIK BENİM MAİLİME MESAJ ATMAYIN.RİCA EDİYORUM.TEŞEKKÜRLER.
Sizi rencide edicek özel mesaj atan kişileri bildirseniz gerekli cezayı vereceğim...Kusura bakmyın herhkes hata yapabilir...

Ben sizden diğer arkadaşlar adına özür diliyorum...Anlayışınız gerçekten güzel...Sizi tebrik ediyorum..

Eğer istiyorsanız, rahatsız oluyorsanız konuyu silebilirm.
Bu arda benim bu konudan yeni haberim oldu çünkü bende bir insanım ve foruma girdiğimde aktif olan konulara bakıyorum.

Burada isze de şunu demek isterim ki eğer herhangi bir konuda sorun varsa "Uyar" butonun kullanarak bunu bize bildirebilirsiniz.

İyi Günler.

hatice442
08-09-2006, 03:37   |  #17  
OP Taze Üye
13 mesaj

inceliğiniz için teşekkür ediyorum Recep Bey,inanın hiç gerek yok,4-5 ay sonra bu konu bir yaşına giriyor,gerçekten bu sorumun ulusal bir sorun haline gelmesini beklemiyordum,sadece şaşırıyorum,ne ilgi çekici bir soru sormuşum,bravo bana diyesim geliyor ve artıkın gülüyorum Recep bey, alınganlığım içinde, gülüp geçmediğim içinde  kendime kızıyorum.bana pm atanların isimlerine gelince,müsade ederseniz isimler benimle beraber mezara kadar saklı olsun,insanlara zarar vermek istemiyorum,sadece yumuşak üslup için rica ediyorum,okadar,bu arada aldığım pm lerde gerçekten ilginç yazılar var.zaten bu konunun güncelliğini bana gelen pm'lerden öğrendim,inanmayıp foruma girip mesajlarımı aratınca şok geçirdim.en iyisi karışmayalım,bakalım bu msj lar nereye bağlanacak,inanın gelen ve yazılan mesajları artık merakla okuyorum,acaba kimler hangi yorumlarda bulunacak diye.umarım gidişatın sonucu güzel olur.güzel şeylere vesile olur.hayırlı günler