Bilgisayar acilista kilitleniyor

HPQ-User
22-04-2008, 23:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Kurtlarr sormuş:
Bilgisayarimi actigimda Windows basliyor görev yöneticisindeki programlar acilirken Mouse islem yaparmis gibi kum saati seklinde oluyor ve kilitleniyor. Reset attiktan sonra düzeliyor ama her zaman yapmiyor bazende birkac defa resetledikten sonra düzeliyor, defalarca format atip tekrar kurdum ama bir türlü sorun cözülmedi. Donanimlarimin düzgün kurulu oldugundan eminim cünkü Laptop`la beraber gelen Recovery CD`den kurulum yapiyorum ve Windows`un bütün güncellemelerini yükledim ama olmuyor. Yardimci olursaniz sevinirim simdiden cok tesekkür ederim.  Iyi calismalar

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
ASUS F3JC Laptop
Original Windows XP Profesional SP2
Intel Core2 Duo 5600 1.83 GHz
NVidia GeForce Go 7300
2 GB Ram
100 GB HDD
Motorola SM Fax Modem
Intel OnBoard Ethernet
1,3 MP Kamera
HL-DT-ST DVDRAM GMA-4082N
Realtek High Definition Audio
CSRbetween 2.0 Bluetooth
4.1 Card Reader

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727)

Alibaba
23-04-2008, 00:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
427 mesaj

bu tür sorunlar forum tavsiyeleriyle amatörce çözülemeyecek kadar karmaşık olabilir. üstelik laptop olunca müdahale daha zordur. sana tavsiyem şikayetini detaylı açıklayarak asus servisine ver. laptopun içinin temizlenmesi, fanlarının kontrol edilmesi, bios, firmware güncellemeleri gerekebilir. core2 olduğuna göre henüz garanti kapsamındadır masrafı olmaz.