Bilgisayar Açılmıyor

metalkafa3
07-05-2011, 23:51   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj

Çok Sevgili ve Saygılı arkadaşlarım abilerim Yardımlarınıza resmen muhtacım...
Lüften Bi çözüm varmı
Bilgisayarım Sony Vaio win7 64bit home premium
Bugün öglen Hızlı Ve Öfkeli 5 i indirmeye bıraktım koltuğun üstüne akşam 9 gibi eve geldiğimde bilgisyara baktım ekranda bi yazı yazıyordu ne yazıkki yazıyı hatırlamıyorum ama hangi tuşa bassam altta aynı yazı çıkıyordu. bilisayarı yeniden başlattım bi ekran geldi iki seçenek vardı windows onarılsın felan yanında önerilen yazıryordu altta da windows olağan şekilde başlasın ben önerileni seçtim bişeyler yaptı bilgisayar işlem tamamlandıktan sonra bilgisayar kapandı ve açıldı fakat windows başlatılıyor yerinde logo geldikte sonra öyle kalıyor güvenli modda açtım olmadı ne yaptıysam olmadı biosun ayarlarmı bozuldu acaba deyip eski ayarla dönderdim yine olmadı ekrana gelen iki seçenktede kalıyor öyle.
Windows onarılsın felan yazan seçeneği seçiyorm yani önerileni fakat bi yere geliyor kalıyor önceden yaptığı onarma işlemini de yapmıyor...

Lütfen Yardım Bunlardan başka soracağınuz birşeyler varsa sorun herşeyi cevaplayayım...

metalkafa3
08-05-2011, 08:57   |  #2  
OP Üye
87 mesaj

Ya Lütfen Yardım Ediin.

fbli
08-05-2011, 09:06   |  #3  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Büyük ihtimalle sisteminize virüs girmiş. POST ekranı geçtikten sonra F6 ve F8 tuşlarına hızlıca basın. Çıkan ekrandan ilk seçeneğe (Windows u Onar) tıklayın. Dosyalar yüklendikten sonra Şifrenizi girin. Açılan pencereden ilk seçeneğe tıklayın. Gerekli adımları takip ederseniz sisteminiz onarılacaktır. İşe yaramazsa aynı pencereden Sistem Geri Yükleme yi deneyebilirsiniz.

metalkafa3
08-05-2011, 09:21   |  #4  
OP Üye
87 mesaj

Ya mavi bi ekran geliyor öyl kalıyor dün onu yaptım birşeyler oldu sonra bittiğinde bi yazı çıktı yes send felan die bide dont send vardı ben hata raporu gönderme felan sandım dont send'e bastım aa şimdi aynı işlemi yaptığımda öylece kalıyor :S gelmioyr yani onarmak için bişeyler Geri yüklemede ise bi ekran geldi

Microsoft (R) Windows(R) Verison 6.1 (Build 7600)
4 System Processors [3759 MB Memory] Multiprocessor Kernel
The system is booting in safemode - Directory Services Repair

Böyle bişey çıktı birşeyler olacakmı diye bekliyorum

fbli
08-05-2011, 09:26   |  #5  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
1,158 mesaj

Aynı işlem derken yukarıda bahsettiğim onarma işlemi mi?

metalkafa3
08-05-2011, 09:27   |  #6  
OP Üye
87 mesaj

Evet

fbli
08-05-2011, 09:40   |  #7  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
1,158 mesaj

F6 ya da F8 e basınca çıkan menüden Güvenli Mod veya diğer seçenekleri de deneyin. Belki olur. PC nin içinde önemli dosyalar yoksa format atabilirsiniz.

metalkafa3
08-05-2011, 12:08   |  #8  
OP Üye
87 mesaj

Her modu denedim en iyisi format atmak olucak sanırım am bilgisayarıma en son format attığımda bilgisayar ağırlaşmıştı acaba bilgisayarın kendi yükledii programlardan mı :S