bilgisayar acilmiyor

ayaz_01
21-01-2008, 09:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

merhaba arkadaslar bilgisayarimi aksam normal olarak kapattim fakat sabah actigimda bilgisayar guvenli mod ve enson ayarla ac diye secenekler sunuyor hangisi secersem seceyim bilgisayar yine eskisi gibi oluyor
yani ne güvenli modda acabiliyorum nede baska birsey yardimci olursaniz sevinnirim

sah1n
21-01-2008, 10:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Windows un çökmüş.İster format çek yeniden yükle istersen onar.

ayaz_01
21-01-2008, 10:29   |  #3  
OP Taze Üye
19 mesaj

ustam dedigin yapmaya calıstım xp cdısını taktım bıosta cd ıle baslat secılıydı daha öncede format atmıstım

ama bukez cd den önyukleme basla cıkmadan hemen guvenlı mod en son ayarla ac dıyen yer yıne cıkıyor yanı format bıle atamıyorum ustam cd den on yuklede cıkmıyor bıosa baktım orda da dogru ama neden böyle oluyor

sah1n
21-01-2008, 10:38   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

bios da boot bölümünde cd okuyucun 1.ci sırada değilse.Okumaz
taktığın cd sistem cd si değilse okumaz
cd okuyucun sağlam değilse okumaz.
Büyük bir ihtimal sen boot ta 1.ci sıraya alamamışındır cd yi.
first boot cd rom olacak.

Borga-x
21-01-2008, 10:50   |  #5  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Sah1n'e kulak ver....

ayaz_01
21-01-2008, 11:42   |  #6  
OP Taze Üye
19 mesaj

ustam deniyeyım gelısmelerı yazacam buraya ustam haber veririm

sah1n
21-01-2008, 11:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

tamam çırak Kahkaha

ayaz_01
21-01-2008, 22:04   |  #8  
OP Taze Üye
19 mesaj

dedıgınızı yaptım tamam wındowsu yuklemeye geecıyor dosyaları kopyalıyor hanı yukleme devam ederken pc restart atıyor kac kez denedım aynı formatın ortadasında yıne restart atıyor

Papatyasever
21-01-2008, 22:23   |  #9  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Kurulum CD'si zaman içinde bozulmuş olabilir. Başka bir CD ile dene. Yine aynı hatayı verirse bu sefer donanımsal bir hatadan şüphelenmek durumunda kalacaksın... Aklına gelen ilk seçenekler HDD ya da RAM olmalı. Biraz canın sıkılacak gibi...

ayaz_01
22-01-2008, 00:44   |  #10  
OP Taze Üye
19 mesaj

hepsını denedım hatta bır ara sys hatası verdı onunda remden oldugunu dusundum remlerı cıkarttım denedım baska rem taktım yıne gelıyor gelıyor kurulum dosyalarını atıyor
bılgısayarı 15 sanıye ıcınde yenıden baslatılcak dıyor
bslıyor tam acılacekken yıne restart atıyor

acaba dıyorum bıostamı bır sorun var yada hdd mı sorun var

ve ya bıosta hanı 1.yer cdrom  2 yer hdd secıyoruz
benım ikıncı sıradakı yerde hdd0 hdd1 hdd2 var ben hdd1 sectım yıne hata hdd0 sectım yıne hata ne yaaprsam yapayım format atamıyorum  formatı atıyor tam yarıda yıne restart
yardım edersenız sevınırım

ayaz_01
22-01-2008, 10:11   |  #11  
OP Taze Üye
19 mesaj

ne yaptıysam olmadı :(

djefsane
22-01-2008, 13:36   |  #12  
Taze Üye
13 mesaj
ayaz_01
merhaba arkadaslar bilgisayarimi aksam normal olarak kapattim fakat sabah actigimda bilgisayar guvenli mod ve enson ayarla ac diye secenekler sunuyor hangisi secersem seceyim bilgisayar yine eskisi gibi oluyor
yani ne güvenli modda acabiliyorum nede baska birsey yardimci olursaniz
Selamlar ! Forumlara yeni uye oldum. Bu da Benım Ilk Cevabım (Mesajım) Oncelikle Dun Aksamdan Yukledigin bi Zararli virüs  -  trojan bilgisayarini bu hale getirmis. yani dun aksamda sen pc nı yenıden baslatsan acamazdın...

Bılgısayardan Gercekten Iyı Anlıyorsan Sana Bilgisayarla Beraber Verilen Windows XP Professional Yukleme - Kurulum Cd sini Cd Room una Tak. Bilgisayar Açılırken Ekran Kartına Gore ( asus sa Del Prepiem ise F9 vs vs yazar zaten en altta ) Sonra Dediklerimi tek tek yap

Cd yi Tak Ekran Kartının Sana Baslangıcta Soyledigi ( DEL F9 VS ) Tusa Bas Sana Bi Menu Acacaktır. Açılan Menuden Boot a Gel System Boot Ogelerini Su Sekilde Degistir

Floopy Boot Disabled
CD ROOM Enable
... Disabled
.. Disabled

Sadece CD Roomu enable Durumunda Bırak. Sonra Save And Exit e basarak kaydederek Cık. Pcyi Yeniden Baslatacak Bırak Baslatsın. Sonra Karsına Bir Menu Gelecek

SYSTEM INSTALL (Sistem Yukleme)
Birde Kurtarma Konsolu Var.

Tabikide Kurtarma Konsoluna Gireceksin. Xp Installer bilmem ne bilmem ne yuklenıyor diyecek bekliyeceksin Bu Konsol Sana Sadece C > Windows u Kuracak Yani c yada d ne dokunmayacak Bilgisayarın Bozulmadan Onceki Ayarlarıyla KARSINDA !!

Kolay Gelsin

Djefsane (Bilişim Teknoloji Genel Mudur)

ayaz_01
22-01-2008, 16:17   |  #13  
OP Taze Üye
19 mesaj

ustam ben format atmaya calıstım dun bu basıma gelenden sonra f-diskte yaptım yanı c- yı - ve d-yıde sıldım ntfs yenıden bölumlere ayırdım   xp yuklemeye calıstım yukluyor dosyları kopyalıyor v.s bunları yapıyor sonra bılgısayarınızda 15 sanıye ıcınde yenıden baslatılacak dıyor kendısı baslatıyor  formaat devam ederken aygıtları yukluyor falan fılan yere gelmeden restart atıyor bılgısayar

djefsane
23-01-2008, 10:21   |  #14  
Taze Üye
13 mesaj

Ustam Cok Yardimsever Bir Forum die Uye Oldum Sana Kimse Yardim Etmiyor Anlasilan Bosver Beraber Cözeriz Seninle Bu Sorunu...

Xp ni Windows Ortamından Degilse Optik Okuyucudan Kurmayı bi denesene..

(Yardım Edecem Die Bozmuyum da Dikkatli Ol Yinede) Akşam yine cevap yazıcam sana. Optik Okuyucuyu bi dene. Pc kendini restartlamaz. Kurulumdan sonra sen restartlarsın az arastırıyım sana döncem

Borga-x
23-01-2008, 11:44   |  #15  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Acaba işlemcin çok ısınıyor dıye restartlamasın kendısını. İşlemcinin sıcaklıgına bıostan bır bak derim. Macunun artık işgörümüyor olabılır veya sogutma blogu tozlanmış olabılır. Eger sogutma blogunun altındakı macun eskımışse yenısını alıp sürmelısın.

djefsane
24-01-2008, 13:34   |  #16  
Taze Üye
13 mesaj

Nihayet duzgun bi cevap !

mr_bronze
26-01-2008, 04:09   |  #17  
Taze Üye
9 mesaj

slm arkadaşlar... ya bgn bi sorun peydah oldu başıma...bilgisayarı açarkken makinenin donanım bilgileri geçtikten sonra, windows açılmıyor.. ne logosu var nede yükleniyor uyarısı... ramdendir diye slotları değiştirdim olmadı, ekran kartı değiştirdim olmadı.. güvenli mod ekranında da açmaya çalıştım yine açılmadı, ekran öyle kapkara duruyo öylece... ayrıca hdd kablosundada bi oynama yaptım ama olmadı.. bi ara kabloyu değiştirdiğimde "select boot device..." uyarısını aldım.bios dan boot device olarak hdd yi seçtim tekrar başlattım ama yinede olmadı.olmadı olmadı.. format atmadan nasıl açabilirim.. yada masa üstündeki bilgileri kaybetmemek için napabilirim. en acil tarafından yardım edebilirseniz sevinirim... bu arada yeni katıldım foruma tekrardan mrblar :))

mr_bronze
26-01-2008, 04:48   |  #18  
Taze Üye
9 mesaj

ya kimse yokmu içerde arkadaşlar :(((

ayaz_01
26-01-2008, 11:26   |  #19  
OP Taze Üye
19 mesaj

remleri baska pc denedim calisti hardiske baska pcde format attım yukledım sorun olmadı ekran kartını denedım sorun olmadı guc kaynagını baska pc denedım sorun olmadı xp cdisini denedim ondada sorun yok bios pilinide cıakrtıım bir gün beklettim
sonuc gerıye ankartım ve ıslemcı kaldı yoksa sorun bunlardamı

hotsukarci
21-05-2008, 00:25   |  #20  
Taze Üye
3 mesaj

ayaz 01
sorunun üzerinden uzun zaman geçmiş ama başkaları faydalanabilir.
aynı sorunu bende yaşadım. bahsettiğin büütün işlemleri bende denedim. hdd yi değiştirdim sorun düzeldi. gerçi siz başka bilgisayarda hdd yi denmişsiniz olmamış. ancak hdd den kaynaklanan resetleme de aynı karakteristik belirtilere

ayaz_01
remleri baska pc denedim calisti hardiske baska pcde format attım yukledım sorun olmadı ekran kartını denedım sorun olmadı guc kaynagını baska pc denedım sorun olmadı xp cdisini denedim ondada sorun yok bios pilinide cıakrtıım bir gün beklettim
sonuc gerıye ankartım ve ıslemcı kaldı yoksa sorun bunlardamı
titi_boss_14
21-05-2008, 20:59   |  #21  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

arkadaslar xp kurulu bilgisayara haftada 2-3 kez format atılıp (2-3 ay boyunca)bilgisayarın normal modda acılmamasının (sadece güvenli modda acılıp ve internete baglanmamasının) nedeni nedir acaba şimdiden teşekkürler

titi_boss_14
21-05-2008, 21:00   |  #22  
Yıllanmış Üye
892 mesaj

arkadaslar xp kurulu bilgisayara haftada 2-3 kez format atılıp (2-3 ay boyunca)bilgisayarın normal modda acılmamasının (sadece güvenli modda acılıp ve internete baglanmamasının) nedeni nedir acaba şimdiden teşekkürler

serkan_bal
21-05-2008, 21:56   |  #23  
Taze Üye
8 mesaj

şakamı lan bu
bırader en son çalısan ıyı yapılandırma dıe bısı cıkar ona basacaktın ama neyse bosver
gecti artık
kardes restart attıktan sonra
bekle acılsın pc o sonra devam edecek formata yuklemeye acıldıktan sonra devam edecek
ya bak bu arada alay falan etmıyosun dıymı bızle hım :D:D:D:D

ozoxp
21-05-2008, 22:55   |  #24  
ozoxp avatarı
Yıllanmış Üye
127 mesaj

CPU aşırı ısındıgından olabilir.Cpu üstündeki fanı çıkar sogutucuyu ii ce temizle.Olmadı git teknik servise o baksın:D