Bilgisayar Açlılışında Uzun Beklemesi

toozme
23-12-2007, 22:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
106 mesaj

Merhabalar.

Bilgisayarımı açtığım zaman Windows XP yazısı geldiğinde normalde hızlı bir şekilde geçiyordu. Fakat bugün bir kaç hata ve problemden sonra orada en azından 2 dk bekliyor. Sizce sorun nedir? Ve bir çözüm yolu varsa yardım edebilecek birisi varmı? Şimdiden çok çok teşekkürler...

mydonose01
24-12-2007, 04:33   |  #2  
Yeni Üye
42 mesaj

pc açılınca bütün programları gözden geçiriyo,buda  açılma  zamanını etkiliyo, bir tane program var, o programı kurup pc indeki her zaman kullanmadığın programları işaretliyosun, pc  açılınca  o  programları  es  geçiyo.. bende  bunu  bir  yerden duymuştum ama denemedim,denersen sonucu yaz..

theron
24-12-2007, 08:59   |  #3  
Yeni Üye
42 mesaj

Bilgisayarım - Özellikler - Gelişmiş - Başlangıç ve Kurtarma -> Ayarlar "30" olan değerleri 0 veyahut 1 yaparsan açılışta biraz daha fazla performans elde edebilirsin.

Borga-x
24-12-2007, 09:23   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Eger sıstem dosyalarını sildiysen veya regıstry'de oynadıysan sıstem CD'nı surucune tak ve sıstemı CD'den boot et. onyuklemeden sonra tamır secenegı veya tekrardan XP yukleme secenegı cıkacak karsına sen tamır edıp sıstemı yenılıceksın. .

Eger acılışta yukledıgın programlardan bır sey varsa ccleaner programını kur ve başlangıc öğelerınde çalışmasını ıstemedıgın butun programların gırdılerını sılebılır veya yanlarındakı tıkı kaldırarak calışmamasını sağlayabılırsın.

Bir üçüncüsü eger suruculerınde bır sorun oldugunu dusunuyorsan butun suruculerını netten ındırıp tekrar kurmanı onerırırm

Papatyasever
24-12-2007, 14:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
448 mesaj
toozme
Fakat bugün bir kaç hata ve problemden sonra orada en azından 2 dk bekliyor.
Hata ve problemler nedir? Hangi program ya da hizmetle alakalı oldu? Yazarsan soruna daha net bir cevap alabileceğini düşünüyorum.

toozme
24-12-2007, 16:23   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
106 mesaj
Papatyasever
toozme
Fakat bugün bir kaç hata ve problemden sonra orada en azından 2 dk bekliyor.
Hata ve problemler nedir? Hangi program ya da hizmetle alakalı oldu? Yazarsan soruna daha net bir cevap alabileceğini düşünüyorum.
Bilgisayara kapatmaya çalışırken kapanmadı belki kapanır diye uzun bir süre bekledim. Kapanmayınca fişinden çekip kapattım. Ondan sonraki açışımda bu sorun çıktı. Ve daha devam ediyor.

Son Düzenleme: toozme ~ 24 Aralık 2007 16:32
Papatyasever
24-12-2007, 20:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Sistem düzgün kapatılmadığı için bazı sistem dosyaları zarar görmüş olabilir. Ya da bilgisayar kapanma hatası verdiği anda işlem yürüten programın dosyaları da hasar görmüş olabilir. Ve bu program başlangıçta otomatik olarak açılan bir programsa gecikmeye sebep olabilir. Borga-x'in söylediklerine ek olarak your uninstaller pro programını kurmanı öneriyorum. Bu program windowsun kendi hizmetleri dışında senin sonradan kurduğun programları onarma özelliğine sahip. Bir de hepsinden önce C:'ye bi scandisk yap, belki sorun çok daha basit şekilde hallolur...

toozme
24-12-2007, 21:50   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
106 mesaj
Papatyasever
Sistem düzgün kapatılmadığı için bazı sistem dosyaları zarar görmüş olabilir. Ya da bilgisayar kapanma hatası verdiği anda işlem yürüten programın dosyaları da hasar görmüş olabilir. Ve bu program başlangıçta otomatik olarak açılan bir programsa gecikmeye sebep olabilir. Borga-x'in söylediklerine ek olarak your uninstaller pro programını kurmanı öneriyorum. Bu program windowsun kendi hizmetleri dışında senin sonradan kurduğun programları onarma özelliğine sahip. Bir de hepsinden önce C:'ye bi scandisk yap, belki sorun çok daha basit şekilde hallolur...
Denedim ama bir ilerleme yok. Format atacamda Pc ye ondada H.Diskleri göstermiyor. Ne oldu bu PC ye ya.. Yinede teşekkürler bilgiler için..

Son Düzenleme: toozme ~ 24 Aralık 2007 21:51