Bilgisayar Aşırı ısınmadan kaynaklı donma problemi

atly188
04-08-2016, 21:24   |  #1  
atly188 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba ,

Uzun süredir bilgisayarımda ısınmadan kaynaklı oyundayken bilgisayarın yenıden baslaması sorununu yaşıyodum.Tamirciye verdim chipset yandıgını ve ramın birinin yandıgını o ramı cıkardıklarını soyledıler.Chıpsetıde  değiştirdiklerini söylediler.Fakat bundan sonra bilgisayarımda hiç bi oyun oynayamamaya hatta üstüste internet sekmesine fazla abandıgımda bıle donmalar olmaya bşaladığını gördüm.Eskiden en azından oynar 1 saatte bi falan bılgısyar kendını resetlerdı.aylarca format attılar falan çözemediler durumu.Sizden anlayan bırıne sormak istedim belki yardımcı olabilrisinz diye.
Speeccy programıyla ısınma d durumuna baktım bılgısayarın sonuc asagıda.

Operating System
        Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
CPU
        Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz        61 °C
        Ivy Bridge 22nm Teknoloji
RAM
        2,00GB Tek-Kanal DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
Motherboard
        Hewlett-Packard 183E (U3E1)        65 °C
Graphics
        Genel PnP Monitör (1366x768@60Hz)
        Intel HD Graphics 4000 (HP)
        2048 MBATI AMD Radeon HD 7600M Series (HP)
        CrossFire Disabled
Storage
        465GB TOSHIBA MK5076GSX ATA Device (SATA)        52 °C
Optical Drives
        hp DVD-RAM UJ8B1 ATA Device
Audio
        IDT High Definition Audio CODEC

Normalde 6 ram vardı.4 lük olanın yandıgını soyleyıp  cıkardılar.Bu işlemler sadece internet tarayıcısı ve oyunun laucnher i açıkkenki ölçülen derecelerdir.Yani oyun açık değil ama launcher açıktı arka planda o etkilermi bilmiyorum.Benim yapabılcegım bı durum varmı ? Temızledıklerını soyledıler bılgısayarı , macun falanda surmuslerdır herhalde tam bılmıyorum ama.yazılımsal bısey olabılırmı cunku formattan sonra ses drıverını falan bıle yanlıs kurduklarını fark ettım.