Bilgisayar BIOS da kalıyor daha öteye gidemiyor

martkedisi
07-03-2007, 20:32   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
48 mesaj

Arkadaşlar durum anlaşılır gibi değil.Neverwinter 2 oynarken birden elim windows tuşuna değdi tabi oyun minimze durumuna geçti geçerkende hata verip kapattı kendini.İyi naapalım dedim
bende bi daha girerim oyuna diyip çift tıklatıp girdim oyuna fakat ne hacet oyuna girmedi işte.Tuş kombinasyonları denememe sadece ctrl+alt+delete karşılık verdi.Çıkan görev yöneticisinden oyunu sonlandırmaya çalıştım ama olmadı.Bunun üzerine ordaki menülerden sistemi yeniden başlat dedim.Bi şekilde yeniden başlatmayı başardı.Ondan sonrada zaten bi daha biosu geçemedi.Resimlerini çekip upload ettim burdan bakabilirsiniz.

İşte bilgisayar tam bu yazıları yazıp daha öteye gitmiyor.

Resimleri daha büyükleri için linkler:

Bunun üzerine ramlarda sorun olabileceğini düşünüp başkasında denedim, çalıştılar.Ekran kartı ile işlemciyi kontrol ettim, bir problem gözükmüyor dışardan.Aklıma gelen tek şey anakartın arızalandığı ama yinede biosun açılabilmesi anakart arızası olasılığınıda zayıflatıyor sanki.En sonda harddisk ve dvd rw yi çıkartıp çalıştırdım yine aynı resimdeki yerde kalmaya devam etti.Umarım sorunumu iyi açıklamışımdır.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Son Düzenleme: martkedisi ~ 07 Mart 2007 20:37
egemengiga
07-03-2007, 20:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

islemcini de kontrol et. isi probleminden bu hata olusmus olabilir. anakartinin BIOS ayarlarini resetle. pili sokerek.

martkedisi
07-03-2007, 20:46   |  #3  
OP Yeni Üye
48 mesaj

Isıyı kontrol etmemin imkanı yok ama elimle baktığım kadarıyla çok değil.Pil olayınıda deneyip sinirden beş dakka bekleyip yerine taktığımda oldu, onu söylemeyi unutmuşum.

egemengiga
07-03-2007, 22:04   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

tarih 2005 i gosterdigine gore BIOS resetlenmis.

istersen son olarak servise ya da garantiye yollamadan once butun parcalari tek tek sök ve yeniden birlestir.

martkedisi
07-03-2007, 22:21   |  #5  
OP Yeni Üye
48 mesaj

Öyle denemeyi düşünüyordum sende dedin madem öyle yapayım önerilerin için sağol.