Bilgisayar cok zorlanıyor

Abdulkadir Avşar
17-04-2019, 03:25   |  #1  
Abdulkadir Avşar avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba herkeze hayırlı forumlar bi süredir kullandıgım bilgisayar aldıgımdan bu yana cok yavaş aşırı derece donuyor virüs olmadıgına emınım cunku 2 antivürüs programı kullanıyorum.Velhasıl kelam bu bilgisayar benı çok dellendirmeye başladı sorun ne onuda bılmıyorm kendı kendıne bazı uygulamaları durdurdu hatası verıyor. Ve en buyuk sorun ıse bılgısayar asırı derece donuyor ozellıkle after effect gıbı programları calıstırmaya basladıgım vakıt kafayı yıyor bazen kendı kendıne kapanıyor bu donmasının ve kapanmasının sebebi nedir siz degerli kardeslerım bana bı yol yordam gosterın yoksa ben bu bılgısayarı balkondan aşagı sallıcam az kaldı .bazen canı sıkılırsada donuyor .
Bılgısayarımın ozellıklerı 

amd a8 5600k apu with radeon HD graphich 3.60 ghz
4 gb ram
64 bit 
1 gb amd gaming evoulved ekran kartı

klyglsn
17-04-2019, 15:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

ikitane antivirüs olmaz birtanesi yardımcı olabilir mesela malware gibi sizin sisteme şimdilerde o bile çok gelebilir birde optimize programları da çakışıyor olabilir yani bunlar ben açılayım ben çalışayımdiye sistemde yer kapmaya çalışır çoğuda ethernete yüklenir hatta bazı optimize programlar birde antivirüsgibi özellikleride bulunur güya kayıt defteri!! tamir işleride yapar alın size 3.cü bir kasma makinası hardiskiniz artık peygamberi isamıydı musamıydı şaşırmaya başlayabilir 4gb ramide artık çokda zorlamamak lazım azı proglarınızın çakışmış olabileceğini düşünüyorum tabi ihtimalen

zombi
17-04-2019, 15:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

1 2 antivirüs olmaz. 2 4 ghz ram artık tamaen yetersiz 8 yapın.