bilgisayar donuyor

HPQ-User
16-10-2008, 09:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ordulu sormuş:
bilgisayara ses kartıyla kamera drwerini kurdum sonra yeniden açınca başlatılıyor yazısından sonra ekran kararıyor 5 dakka sonra felan açılıyor .ses kartını driwerini kaldırdım sorun gitti yükledim geldi cam driweri kaldırdım sorun gitti yükledim yine geldi ne olabilir kafayı yicemmm

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
128 ekran kart 256 ram 250gb harddisk gigabayt anakart cmı ses kartı xp işletim sistemi

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Editör
16-10-2008, 09:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

Merhaba,Sürücülerin güncel olduğundan emin olunuz.Tekrar yüklemeyi deneyiniz.Bu arada Ram'ınız Düşük sorun buradan kaynaklanıyor olabilir.

Banned
16-10-2008, 10:59   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

İşiniz zor dogalgaza kömüre epey zam geldi hem daha şimdiden donuyorsa karakışta ne yapacak.En iyisi onu afrikaya gönderin.

Şaka bir taraf başınıza gelen olaya veriyolu çakışması denir. Sürücüleri yükleyince aynı veriyolunu kullanan iki donanım çakışır buda sistemin tıkanmasına sebeb olur. Siz sadece iki donanımın sürücülerini kaldırıp tekrar yüklemişsiniz. Çakışmanın önüne geçebilmek için tüm donanım süğrücülerini kaldırıp tekrar yükleyin. Ayrıca anakart sürücülerinizi kontrol ederek eksik yüklenen veya  yüklenmeyen sürücü varsa yükleyin.