Bilgisayar Durduk Yere Kapanıyor!

Eray Şayir
05-02-2017, 19:48   |  #1  
Eray Şayir avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

ALLAH aşkına lütfen bilenler yazsın.Bilgisayarım kapanıyordu pcciye götürdük her şeyi yaptık bilgisayarcı da neredeyse 60 dakika oynadığım yani kapanmadan oynadığım oyunu evde denedim 10 dk içinde bilgisayar kapanıyor PSU diyenler demesin çünkü sorun yok olsa bilgisayarcı da kapanmaz ısınma problemi hiç yok oyun açık kaldığı halde bile ısılar 35 dereceyi geçmiyor.

zazaca
05-02-2017, 20:21   |  #2  
zazaca avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
563 mesaj

demeki bilgisayar yerini yadırgıyor :D 
1. si bilgisayarın  masa üstümü yoksa leptapmı ?
aynı sorun benim pcde yaşanıyordu kasam çalışma masası içindeydi oyun oynanırken baktım pc kapanıyor
calışma masanın  pc kasasını koyduğum yerin  arkasını kestim ve pc acıkken  kasanın olduğu  kapağı kapatmıyorum  inan pc dahda kendiliğinde kapanmadı yani sorun çıkmadı eyer pc anakart üzerinde donanımsal bir sorun yoksa büyük ihtimal ısınmdan kapanır 
ha pc giden elektirk prizinde de kaynaklana bilir varsa uzatma kablosu yda yakın bir priz onuda deneye bilirsin eyer diz üstüyse bataryalda alakalı ola bilir ben bir kaç seçenek sundum inş biri işine yarar

excel_mustafa
05-02-2017, 21:32   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

bilgisayarcıya başka ekran kartı,ram denemesini söyle.sonuç alamazsan muhtemelen anakart veya anakartın bileşenleriyle ilgilidir