Bilgisayar ekranında kesikli çizgiler çıkıyor.

Conqueror41
20-10-2016, 17:28   |  #1  
Conqueror41 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar
  Bilgisayarımın ekranında kesikli çizgiler oluşuyor ve bilgisayar kendisini kilitliyor. Hiçbir komut giremiyorum sadece şarj kablosunu çıkarınca veya açma/kapama tuşuna basılı tutunca kendisini kapatıyor. Başlarda bilgisayarın ısınmasından kaynaklı olduğunu düşündüm içini temizleyip macunlarını sürdüm. Ancak bu durum sadece ısındığı zamanlarda değil bilgisayarı daha yeni açarken bile olmaya başladı ve ya hiçbir şey açık değilken sadece internette video izlerken bile başıma geliyor artık. Ne zaman olacağı belli olmuyor yani.
  Bu durum ve disk hatalarından dolayı herhangi bir yetkili servise verdim bilgisayarı harddiski ve anakartın falan birkaç beslemelerinin değişip sorunun düzeltildiği söylendi. Harddisk sorunum kalmadı değiştiği için ancak söylediğim gibi bilgisayar sürekli kilitleniyor. 1 sene önce kısa süreli bu durumu yaşadığım zaman temizleyip macunları değiştirince sorun düzelmişti.

Bilgisayarın özellikleri:
Asus X550CC
Intel(R) Core(TM) i7-3537U CPU @ 2.00GHz
Nvidia GeForce GT 720

Intel(R) HD Graphics 4000( Everestten baktığımda ekran kartı olarak gözüküyor./Nvidia gözükmüyor.)

https://www.youtube.com/watch?v=9DR8cR5exK4

Son Düzenleme: Conqueror41 ~ 20 Ekim 2016 17:29 Neden:
Conqueror41
27-10-2016, 01:59   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

up