bilgisayar görüntü problemi(gölgelenme)

hknaltdes
07-10-2015, 18:19   |  #1  
hknaltdes avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5 mesaj

Monitörte tek vga girişi var.bilgisayarda ise hdmi ve dvi-i girişleri var.bilgisayarı kullanırken dvi-i+vga olarak kullanıyordum.vga kablosu kıvrılmasından dolayı açılınca görüntüde renk kaybı olmaya bazen görüntü iletmemeye başladı.kablo sağlam olduğu zamanlarda görüntü çok net ve herhangi bir sorun yoktu...bunun üzerine yeni bir vga kablosu aldım.ilk olarak hama marka kablo aldım görüntüde gölge sorunu yaşadım ve onu değiştirip monitörle aynı marka philips kablo aldım.daha önce dvi-i+vga kullandığımda sorun yaşamadım ama yeni vga kablo alınca gölgelenme sorunu yaşıyorum.forumlarda araştırdığımda çözüm olarak sunulan

-ekran kartını temizledim
-monitör kablosu ve pc kablosunu farklı prizlere taktım
bir çok seyi denedim sonuç alamadım bu konuda yardımcı olacabilecek ve bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim..

hknaltdes bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
bendeniz61
11-09-2017, 01:05   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj
Alıntı: hknaltdes  
Monitörte tek vga girişi var.bilgisayarda ise hdmi ve dvi-i girişleri var.bilgisayarı kullanırken dvi-i+vga olarak kullanıyordum.vga kablosu kıvrılmasından dolayı açılınca görüntüde renk kaybı olmaya bazen görüntü iletmemeye başladı.kablo sağlam olduğu zamanlarda görüntü çok net ve herhangi bir sorun yoktu...bunun üzerine yeni bir vga kablosu aldım.ilk olarak hama marka kablo aldım görüntüde gölge sorunu yaşadım ve onu değiştirip monitörle aynı marka philips kablo aldım.daha önce dvi-i+vga kullandığımda sorun yaşamadım ama yeni vga kablo alınca gölgelenme sorunu yaşıyorum.forumlarda araştırdığımda çözüm olarak sunulan

-ekran kartını temizledim
-monitör kablosu ve pc kablosunu farklı prizlere taktım
bir çok seyi denedim sonuç alamadım bu konuda yardımcı olacabilecek ve bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim..

Bendede gölge sorunu var.

Özellikle Gri arkaplan üzerine Beyaz çizgilerde çok daha belirgin gözüküyor.

Paintte Dikey çizgiler çizdim Her çizginin sağında Hafif siyah çizginin gölgesi var.

Sadece çizgiler değil her şeyin sağında gölge var. Cleartype ile alakalı bir şey değil

Resim alınca çıkmıyor normal Monitorden kaynaklı neden oluyor bilmiyorum.

Ekran kartını değiştirince sorun başladı.

Sen sorununu çözebildin mi ?