Bilgisayar Hiç açılmıyor çalışmıyor yardım..!

LENO7
19-01-2012, 19:08   |  #1  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

arkadaşlar benim bir arkadaşımın sorunu bilgisayarı açıkken elektriği gitmiş bilgisayarıda aniden kapanmış.sonra elektrik geldiğinde bilgisayarını açmaya çalışmış ama ne yapıp etmiş bilgisayar hiç çalışmıyor sanki elektrik yokmuş gibi monitör çalışıyor fakat bilgisayarın kaplolarını değiştirdi içini açı kontrol etti sorun yoktu acaba neden böyle neyden kaynaklanıyordur benim düşündüğüm gibi %55 anakart mı yanmıştır yoksa ekran kartımı..ben bunların birisinin yandığını düşünüyorum ama acaba yüzde yüz neyden kaynaklanmıştır...Söylediğim gibi arkadaşlar bilgisayar hiç açılmıyr hareketlenme falan hiç yok kasasında hiç ışık yanmıyor sebeb nedir şimdiden sağolun....

trance86
19-01-2012, 19:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
374 mesaj

pc nin bütün bileşenlerini sökün sadece işlemci kalsın pc yi çalıştırın eğer çalışmıyorsa anakart yüzde 99 ihtimalle yanmış demektir saygılar

fbli
19-01-2012, 19:34   |  #3  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Bilgisayar hiç açılmıyorsa sorun güç kaynağındadır. En az elinizdeki kadar güç verebilen bir güç kaynağıyla deneme yapın.

Diffren12
19-01-2012, 21:07   |  #4  
Diffren12 avatarı
Yıllanmış Üye
266 mesaj

Başka bir güç kaynağı ile dene eğer çalışırsa sorun psudadır.Çalışmazsa ekran kartını sökün anakrta bağlayan 
çalışırsa sorun ekran kartındadır.Yada ekran kartı felan sökün tek işlemci ile anakart kalsın bide çalışırsa 
sorun yok açlışmazsa sorun anakartta.Ama bence sorun psudadır.Birde kaliteli psu kullanın 20tl alıyo millet
sonra bize böyle geliyolar.Kıydım paraya 150tl aldım.Kaç kere elektirk keslidi bi bo... olmadı.

LENO7
28-01-2012, 14:50   |  #5  
LENO7 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

arkadaşlar kasayı bakıma götürdüm ve sonra içini açıp baktılar psu nun yandığını söylediler değiştirdik fakat hala açılmadı ve psu yandığı için anakart ekran kartı ve işlemcide beraberinde yandığını söylediler bu nasıl şanssızlık..harddiskinde çok önemli bilgiler vardı şimdi gidip yeni kasa alsak bizim önemli harddiski kasaya taksak olmaz çünkü kasa garantili olduğu için kasanın içini açarsak garantisi de biter ne yapıcağımızı şaşırdık....

TeknoEmre
28-01-2012, 15:26   |  #6  
Üye
69 mesaj
Alıntı: fbli  
Bilgisayar hiç açılmıyorsa sorun güç kaynağındadır. En az elinizdeki kadar güç verebilen bir güç kaynağıyla deneme yapın.
evet sorun güç kaynağındadır aynısı bendede olmuştu :)