Bilgisayar kapanmıyor!!

cenankaya
23-12-2009, 14:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

arkadaslar bilgisayarım kapanmıyor. power tusuna basılı tutuyorum kapnıyor hemen kendı acılıyor. bilgisayarı kapat tan kapatıyorum yıne kapanıp geri acılıyor her turlu denedım kapanıp otomatık acılıyor. xp işletim sistemi var usb den bir sey baglı degil. virus yok emınım. regedıt olayını denedım olmadı. yardımcı olursanz sevinirim.

By_Kert
23-12-2009, 14:39   |  #2  
By_Kert avatarı
Yıllanmış Üye
728 mesaj

sorun baya derin görünüyor tam bişey söylemek bilmiyorum doğrumudur bence sağlam bir format at önemli belgelerini alıp sorun daha fazla büyümeden

Son Düzenleme: By_Kert ~ 23 Aralık 2009 14:39
cenankaya
23-12-2009, 15:06   |  #3  
OP Taze Üye
19 mesaj

yaptıgım arastırmada format da işe yaramamıs tekrar bazılarında sorun devam edıyor. format atmadan cozum arıyorum :(

Gürkan
23-12-2009, 15:12   |  #4  
Gürkan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
403 mesaj

Daha önce benimde başıma bunun gibi bir olay gelmişti.. Bilgisayırı kapat dediğimde oturum kapatılıyor yazıyordu ama ne yazık ki kapanmıyordu.. Yada çok geç kapanıyordu.. İlk açılışında da "hoşgeldiniz" yazısından sonra tekrar kapanım yeniden açılıyordu.. Bende ilk başta bunun neden kaynaklandığını anlayamadım hatta sistemi birçok anti virüs programlarıyla tarattıysamda birşey bulamadılar.. Sonra biraz nette araştırınca bazı virüslerin kendilerini "rootkit"ler aracılığıyla saklayabildiklerini öğrendim ve sistemi birde AVG Anti-Rootkit Free'le tarattım (Tabii piyasada bir sürü anti rootkit programı var siz içinden istediğinizi seçip  taratabilirsiniz)  Ve bir baktım bir sürü "rootkit" virüsü buldu ve temizledi.. Rootkit'lerden kurtulunca anti virüs programımlada tam tarama yapınce daha önce virüs bulamayan program bir sürü zararlı bulup temizledi.. Bu olaydan sonra pc açılıp kapanırken hiç bir sorun yaşamadım.. Sizde de bunun gibi bir problem olabileceğini düşünüyorum...

cenankaya
23-12-2009, 15:52   |  #5  
OP Taze Üye
19 mesaj

ARKADAŞLAR SAOULUN ÇÖZDÜM :)

BİOS DAN GÜÇ SEÇENEKLERİNE GİRİP ACPI APIC SUPPORTU ENABLE YAPTIM DÜZELDİ.

BİLGİLERİNİZE

Halil Şahin
23-12-2009, 16:11   |  #6  
Halil Şahin avatarı
Yıllanmış Üye
715 mesaj

Oh iyi bari. Yani bu sorun yaratır. Düşünsene hiç kapanmıyo pc gerçi bilgisayarın fişini çekersin olay biter ama nolursa olsun çözmen iyi olmuş.