Bilgisayar Kendi Kendine Kapanıyor:(

veSpa
18-06-2019, 20:08   |  #1  
veSpa avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
7 mesaj

Selamlar..

Benim HP G62 Bir Laptop Bilgisayarım Var. Cpu Fan Bozulmuştu Yenisini Aldım Taktım.Yanlız Termal Macun Yok. Bilgisayarı Açıyorum 5 Dk Sonra Kendi Kendine Kapanıyor Bazen Kendi Kendine Açılıyor Bazen Açılmıyor.

Bilgisayarda Virüs Vardı.Win 8.1 Temiz Kurulum Yaptım Yine Aynı Sorun Var - Güç Seçenekleri Ve Başlarngış Ve Kurtarma İle İlgili Çözümleri Denedim Yine Olmadı. Ayrıca Sıcaklıkla İlgili Bir Şey Olduğunu Düşünmüyorum Çünkü Açıldıktan 5 Dk Sonra Kapatma Yapıyor.

Bu G62 Modellerde Genel Bir Sorunmuş.Çözümleriniz Varsa Bekliyorum.Eğer Olmassa Tamirciye Götüreceğim.Boşuna Masraf Yapmayayım Diye Buraya Bir Yazayım Dedim. Çözümleri Bekliyorum - İyi Günler,İyi Forumlar... :)

klyglsn
19-06-2019, 01:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

ısı jeli ne için keşvedildi biliyormusunuz şimdi işlemci ısındığında arkasındaki soğutucuda genleşmeden dolayı arada boşluk meydana gelir ısı jeli bu arada teması sağlar olmadımı veya ısı jeli niteliğini yitirdimi ısı iletimi düşer işlemci yanmasın diye koruma modülü devreye girer pc kapanır acaba sizdede böylemi oluyor

veSpa
19-06-2019, 12:53   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: klyglsn  
ısı jeli ne için keşvedildi biliyormusunuz şimdi işlemci ısındığında arkasındaki soğutucuda genleşmeden dolayı arada boşluk meydana gelir ısı jeli bu arada teması sağlar olmadımı veya ısı jeli niteliğini yitirdimi ısı iletimi düşer işlemci yanmasın diye koruma modülü devreye girer pc kapanır acaba sizdede böylemi

Evet Bunu bende Düşündüm Fakat Bilgisayarı Açtığımdan 5 Dk Sonra Kapatma Yapıyor.Yani Isınma İle İlgili Bir Sorun Olmadan Kapanıyor..

veSpa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
zombi
19-06-2019, 14:45   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

bence siz fanı oturtamadınız. bi daha söküp gene bakın. macun sürmeyi de unutmayın.

zombi bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
veSpa
19-06-2019, 16:47   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj
Alıntı: zombi  
bence siz fanı oturtamadınız. bi daha söküp gene bakın. macun sürmeyi de unutmayın.

Güzel kaliteli bir macun alıp süreceğim umarım bu şekilde olur.

Ayrıca fanıda sökeceğim vidalarını kontrol edeceğim tekrar takacağım.

Bakalım ne olacak.?? Cevaplarınız İçin Çok Sağolun...

zombi
19-06-2019, 21:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,026 mesaj

laptop sökmek masaüstü sökmeye benzemez ki bence hepsini bi ustaya yaptırmak, en azından yaparken adam gibi izleyip öğrendikten sonra bulaşmak gerektiği taraftarıyım. biz bu işi  doğmadan öğrenmedik. biz de göre göre öğrendik. bi mühendisin giriştiği bi pc de fan vida yuvalarının tekinin koparıldığını gördüm. yani ben uğraşsam o yuvayı öyle ssökemem :D

veSpa
19-06-2019, 22:21   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj

Sorun Çözüldü.Cevaplarınız İçin Teşekkür Ederim

Sorun Power Tuşunun Plexi Kablosundaymış Bunun Sebeniyle Kapatma Yapıyormuş.

(Not: Söküp Takmada Tecrübeliyim, Sıkıntı Yok:))

zombi
19-06-2019, 22:24   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,026 mesaj

plex nasıl hata yapmış k?

veSpa
20-06-2019, 11:59   |  #9  
OP Taze Üye
7 mesaj

Flexi Kablo Çok Hasar Görmüş. Ve İçinde Herangi BirTemassızlıkta Bilgisayar Kapatma Yapıyormuş.

Bilal Gezer
01-07-2019, 20:03   |  #10  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

bulduğuna sevindim :)