BİLGİSAYAR KULLANIMINDA nefret ettiğiniz kelimeler

uGuR.uK
31-08-2008, 22:17   |  #51  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
XxXDaRKoXxX
Motherboard'a birde dadboard ya da fatherboard ekleyenlere kızıyorum.

Motherboard anakart demek bunun birde babasını çıkardılar. Ne yani bunlar ne yapıyorlar ne oluyor Kahkaha

yuh, ilk defa senden duydum böyle bişeyi, nerde gördün be? bide gigabyte olayını araştırdım, gercekten de "gigabayt" diye okunurmuş, bicok seyi yazıldıgı gibi okuyan yurdum bunu niye zorla yanlış okumuş ve alışmış bilemiyorum, cünkü heryerde öyle. ama yinede cigabayt yada gigabayt diyebilirsiniz, karşınızdaki sizi anlar en nihayetinde. tabi bizim memlekette gigabayt, yurtdısışnda da cigabayt dediniz anda baya bi rezil olursunuz(yurtdışı konusunda rezil olupta anlatanları gördüm nette araştırırken, uydurma degil yaniGülümseme)

not: şimdi vista'daki metin okuma özelliginde denedim ordaki hatunda "cigabayt" diye okuyor "gigabyte" diye yazılınca. kaldıki ingilizcede bazı istisnalar dışında G'ler C gibi okunuyor bunda niye böyle bi catışma var acep???

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 31 Ağustos 2008 22:23
Feel Good
31-08-2008, 22:29   |  #52  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj
elazigli
not: şimdi vista'daki metin okuma özelliginde denedim ordaki hatunda "cigabayt" diye okuyor "gigabyte" diye yazılınca. kaldıki ingilizcede bazı istisnalar dışında G'ler C gibi okunuyor bunda niye böyle bi catışma var acep???
katılıyorum. Ama ingilizce de böyle istisnalar oluyo. Şimdi aklıma gelmedi gelince yazarım Kahkaha

minnoş_97
31-08-2008, 22:52   |  #53  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

icq var iyceyku diyen bazı insanlar (!) var.bi kere bi arkadaşla yugioh power chaos oynayalım dedim bana yogioh pawar oynamam ben dedi Kahkaha

Hiper£l£v£nKids
01-09-2008, 06:21   |  #54  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

'Gugıl'a' Goooglee demeleri

XxXDaRKoXxX
01-09-2008, 09:33   |  #55  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
elazigli
yuh, ilk defa senden duydum böyle bişeyi, nerde gördün be? bide gigabyte olayını araştırdım, gercekten de "gigabayt" diye okunurmuş, bicok seyi yazıldıgı gibi okuyan yurdum bunu niye zorla yanlış okumuş ve alışmış bilemiyorum, cünkü heryerde öyle. ama yinede cigabayt yada gigabayt diyebilirsiniz, karşınızdaki sizi anlar en nihayetinde. tabi bizim memlekette gigabayt, yurtdısışnda da cigabayt dediniz anda baya bi rezil olursunuz(yurtdışı konusunda rezil olupta anlatanları gördüm nette araştırırken, uydurma degil yaniGülümseme)

Dediğim arkadaş aralarında esprilerinde oluyor. Sen ilk defa duymuş olabilirsin. Anakartlarda motherboard yazdığı için dalga geçiyorlar komiklik-muziplik olsun istiyorlar işte Gözünü devirmiş

Biri araştırmış gigabayt olayını :)

Bi ara baya bir araştırmuştım ve gigabyt diye okunduğunu öğrenmiştim bende. En doğru şekli buymş. Cigabyt diye okunmazmış asla. G ye ci diyiyoruz diye türkle cigabayt diye çevirmişler falan filan.

Neden araştırmıştım, çünkü Tv ye çıkan her konuda gigabayt diyordu uzmanlar. Bn bir iki kere dedim yanlış söylüyorlar herhalde ama araştırınca doğrusunun gigabayt olduğunu öğrendim.