Bilgisayar M. öğrencisiyim. MacBookPro almak isty.

ugiican
15-08-2013, 23:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Bu sene üniversiteye başlayacağım. Apple sevdalısı bir insan değilim. Çoğu ürününü kullandım ama hiç MacBook kullanmak nasip olmadı. Fakat bilgi sahibi bir insanım. MacBook Pro Retina alıcam ama aklımda bir iki soru var.

En önemlisi 1-2 ay içinde alacağım için aldıktan sonra yeni bir model çıkarsa üzülürüm. Sabır yoksunu bir insanım bekleyemeye de bilirim. Çok pişman olur muyum? Üründen memnun kalacağıma eminim ama yeni model çıkınca üzülürüm gibi geliyor.

İkinci sorum Windows kurabiliyorum bootcamp ile *galiba* Programlamaları Windows üzerinden yapmak daha mantıklı mı yoksa Mac da hazır kurulu sistem bu iş için yeterli mi sizce? .NET ile ilgileneceğimi düşünmüyorum zaten.

Ve bu konu hakkında başka fikirleriniz varsa yardımcı olursanız o kadar müteşekkir olurum ki.

murat5038
16-08-2013, 01:52   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

macbook alıp windows atacaksan boşa alma. Windows kullanacaksan Düzgün bir leptop al. mac sadece adı var başka bi işe yaramaz. Windows da düzgün bir leptop ile istediğini kullanabilirsin. macbook ların eşdeğeri ultrabooklardır.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
dmx36
16-08-2013, 09:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 34
417 mesaj

bilgisayar mühendisliği için windows olmazsa olmaz bunun için haswell işlemcili yeni nesil msılardan alın 

https://www.notebookadresi.com/msi_notebook