bilgisayar ne gönderiyor?

storm1111
18-12-2007, 13:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba arkadaşlar bilgisayarıma format attım ve intenete girdiğim zamnan dial-up connection baktığımda bilgisayarın sürekli bişiler gönderdiğini gördüm(gönderilen kısmı sürekli artıyor), explorer açık değilken ve de herhangi bir şey indirmezken de bu olay devam ediyor. bilgisayarımda nod32, a2 ve ad-aware var ve veritabanları da güncel. acaba sorun nerden kaynaklanıyor olabilir?

cell-o
18-12-2007, 14:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

Bilgisayarınızda herhangi bir indirme yapmadan bunu yapıyorsa bilgisayarınız zombi pc olmuş olabilir.Bunun kontrol etmek için;

başlat-çalıştır -  "cmd" yazınız.
Sonra komut ekranında  "netstat -n -p TCP" yazınız.Size bir çıktı verecektir.Burada "SYN SEND" yazısı görürseniz bilgisayarınız zombi bir pc'dir.

kolay gelsin.

Papatyasever
18-12-2007, 16:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
448 mesaj

Eğer flashget, lime wire, utorrent gibi paylaşım programları kullanıyorsan indirme yapmadığın zamanlarda bu programları system tray'de sağ tıklayarak işlemi sonlandır. Zira bu programlar başkalarının bilgisayarından indirdiğin dosyaları kurulum enasında oluşturdukları paylaşım klasörüne taşırlar ve oradan bu dosyayı arayan başkalarının indirmesine (tıpkı senin yaptığı gibiGöz kırpma)olanak tanırlar... Paylaşım programı kullanmıyorsan netlimiter pro programını indir ve kur. Bu program sana o gönderilen şeyi neyin gönderdiğini hangi IP numarasına gönderdiğine kadar söyleyecektir...

storm1111
18-12-2007, 23:33   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

başlat-çalıştır - "cmd" yazınız.
Sonra komut ekranında "netstat -n -p TCP" yazınız.Size bir çıktı verecektir.Burada "SYN SEND" yazısı görürseniz bilgisayarınız zombi bir pc'dir.

bu dedeiğinizi yaptım ve SYN SEND yazızısından onlarca var :(  peki şimdi ne yapmalıyım? yardım edebilirseniz çok sevinirim...