Bilgisayar ne kapanıyor ne de açılıyor. :(

ihatevista
29-01-2012, 11:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar,
Direk konuya gireceğim. Bir gün önce bilgisayarıma format attım. Formattan sonra gerekli sürücüleri yükledim. Sürücülerin her biri yükleme sonrası yeniden başlatma istiyordu. Tek tek yapmak yerine hepsini yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar yeniden başlatma sürecine girdi ancak açılmadı. Uzun süre bekledikten sonra bilgisayarın güç düğmesine bes saniye basili tutmak suretiyle illegal olarak kapattım. Sonra tekrar güç düğmesine bastım. Bilgisayar çalısmaya başladı ancak siyah bir ekran geldi. Hemen hemen şöyle bir şey yazıyordu:
Windows baslatilamadi. Bunun sebebi yakın zamanda yüklenen bir program veya sürücü olabilir. Aşağıdaki seceneklerler bilgisayarı başlatmayı deneyin:
+Güvenli Mod
+Ağ ile güvenli mod
+Komut sistemiyle güvenli mod
+Windows'u normal olarak baslat.
Nerdeyse hepsini denedim fakat başarılı olamadım. Sonra bir daha format attım ve her sürücü yukleyisimden sonra bilgisayarı yeniden başlattım. İse yarar gibi oldu ancak düzelmedi. Bilgisayar ne kapanıyor ne de açılıyor. Lütfen yardım edin (:
Saygılarımla
ihatevista.

cemalefe
29-01-2012, 11:27   |  #2  
Yeni Üye
40 mesaj

Windows'un cd'sinde problem olabilir

jazzpapi
29-01-2012, 11:57   |  #3  
jazzpapi avatarı
Üye
82 mesaj

kardeşim büyüük ihtimalle onarma ile geçer xp cdsiini tak hardisk biçimlendirmeye gelene kadar gel orda onarma vardır r ile girer onarmaya zaten okursun...

ihatevista
01-02-2012, 07:51   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

Üstat Windows CD'imde sadece Vista Home Basic var. Ayrıca onarma seçeneğine de rastlamadım. Vista'ya göre anlatsanız? (:

tamer kara
25-02-2012, 17:20   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

FİŞİNİ ÇEK:))))))))