Bilgisayar ve modem arasında bağlantı hatası

xxiv
19-12-2019, 15:58   |  #1  
xxiv avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2019

Merhaba dostlarım. Sizlere bir şey sormak istiyorum. 2 senedir bir firmanın internetini ve modemini kullanıyorum.Modemi odama taşıyıp masaüstü pcme kablo ile bağlamak istedim velhasıl kelam odama aldım modemi. WiFi'ı sıkıntısız kullanmama rağmen kablo ile modem bağlantısı yaptığımda ne modemde LAN ışıklarında değişim oldu ne de benim kasamın LAN girişinde. Sıkıntının kabloda olduğunu düşündüm ve başka kablolar denedim sonuç aynı. Sıkıntının benim kasa girişinde olduğunu düşünüp laptobumda denedim onda da sonuç vermedi. Müşteri hizmetlerini aradım bilgisayarcı ile görüşmemi sonuç vermemesi halinde tekrar ulaşmamı ve modem değişimi yapacaklarını söylediler.Kasayı söküp bilgisayarcıya götürdüm internet kartımda veya girişimde problem mi var diye bilgisayarcının modeminden çıkan kabloyu kasam görüyor ve okuyor üstelik kendi kablomla yani kasa girişimde ve kablolarda problem yok. Modemim değişti yenisi takıldı fakat sonuç aynı yeni modem de benim bilgisayarlarımı görmüyor.Modemi söküp götürdüm tanıdık bilgisayarcıya onun dükkanında taktım ve onun pcsine kablo çıkardım sorsunsuz çalışıyor yeni modem. Anlayacağınız hiçbir şey bozuk değil ama modem ne dizüstü bilgisayarıma ne de masaüstüme hiçbir şekilde tepki vermiyor.İnternet sağlayıcı driverlarım güncel ki zaten ondan olsa bilgisayarcının internetini kasama taktığımda da tepki vermezdi değil mi? Ben şimdi ne yapabilirim fikriniz var mı veya başınıza daha önce gelip çözen arkadaşlarımız var mı? Yardımcı olursanız sevinirim,iyi günler. ^^

zombi
19-12-2019, 16:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 105
995 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2009

benzer vbi sorun da bizde vardı. kardeşlerimin iphonelerini evdeki modemimiz görmedi bi türlü. görüyor da şifre kabul etmiyordu. sonra acces point yaptım düzeldi. geçen de şifreyi düzelttim ana modem tekrar iphoneleri görmeye başladı.

şey soracağım ethernet kablosunu kasaya taktığınızda kasadaki ethernet soketi ışıldıyor mu? ıanlık da olsa ışıldıyorsa bilmeden modem pc nizin mac adresine engel koymuş olabilir. modemi resetlemeyi hatta firmware yükletmeyi düşünün derim. olmadı modemin değişmesi gerekebilir. çünkü cidden bazı kasalar modem seçiyo.