bilgisayar yavaş ve açılırken takılıyor

HPQ-User
20-12-2008, 02:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

aslı sormuş:
bilgisayar çalışma esnasında kilitleniyor.ama en çok yaşadığımız sorun ise çalışırken kapattığımızda açılırken takılıyor ve dakikalar alıyor açılması.ayrıca bilgisayar açıkken ekranı kapattığımızda yani indirdiğimizde tekrar açmak istediğimize ekran görüntüsü olmuyor.bu sırada bilgisayarın güç düğmesi yanıyor yani çalışıyor görünüyor.birkaç defa format attık ilk zaman iyi ama sonra kötüleşiyor.neden kaynaklandığını bir türlü anlayamadım.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
asus notebook F3SV serisi kullanıyorum.windows vista home premium,service pack 1, intel core 2 duo T7700, 2.4 Gh, ram 2 GB, 250 HD, antivirüs programı olarak kaspersky deneme sürümünü kullanıyorum.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; GTB5; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; FDM)

vieX
20-12-2008, 02:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
288 mesaj

Aynı sorun benim başımada gelmişti. Bilgisayarda Hoş Geldiniz yazısı çıkıyordu ama 10dk dan önce Oturumu açamıyordum. Format attım olmadı taki bu programı bulana kadar. " Trend Micro Internet Security Pro " bu program Hardiskteki bütün zararlı yazılımları temizliyor. Sendeki sorun virüsden kaynakladıyor. Bazı çılgın virüsler, trojen vb. silindi görünüyor ama aksine silinmeyip bilgisarı ele geçiriyor. Bu programı yükle Bilgisayarı Full olarak tarat düzelir.

physfg
20-12-2008, 03:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

sistemsel bir sıkıntı gibi duruyor...gereksiz programları başlat-çalıştır -msconfig yazarak açılan proları azaltın performansınızı artırır.arkadaşın dediği gibi güncel kis ile yada başka antilerle taratın zararlılardan kurtulun ama daha önceden sisteme kalıcı zarar vermiş(.ini ve .inf .exe kodlarını değiştirmiş olanlar)virüslerin yaptığı zararı ancak sistemi yeniden kurarak kuratarabilirsiniz ...

DİKKAT: msconfig deki her pro gereksiz değil aksine olmazsa olmazlar vardır örneğin : ses,ekran kartı vb pro.ları gibi . oradan neyi kaldırdığınızı iyi  bilerek kaldırın .emin olamadığınız olursa yazın yardımcı olalım...

Kapalı Hesap (34907)
20-12-2008, 08:58   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Aslı

Arkadaşım

Vista'ya Format,Performans artırma yolları.Adlı yazımı
okumanızı tavsiye ediorum okumak için Tıklayınız