Bilgisayar Yavaş Yardımcı Olursanız Sevinirim

Mustafa Hasçınar
21-12-2018, 22:49   |  #1  
Mustafa Hasçınar avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar iik olarak merhaba,benim bi lenovo y550 pc var bu pc zamanla yavaşladı ve format atmama rağmen yavaş ısınma vs. problemler yok birçok kez format attım art arda değil bu değişik aralıklarla oldu ama pc hala yavaş format attıktan sonra pc kapanıp açılması düzeliyor ama sonra 2 3 ... ve daha sonra pc tekrar eski haline dönüyor yani pcye uygulama oyun tarayıcı vs. yüklediğimde yavaşlıyor 

YARDIMICI OLURSANIZ SEVİNİRİM.....

White-Fox
22-12-2018, 00:24   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

Şöyle anlatayım,

Her bilgisayar parçasının bir ömrü var yani bilgisayarınız asla ilk günkü performansında olamaz bunu kabul edelim.

Peki sizin bilgisayarınıza ne oldu ? Şu oldu;

Siz sürekli format attınız , normalde hdd günlük kullanımda diskin x kadarını dolaşırken siz format attığınızda 2x kadarını dolaşıyor.Tamam sorun yok işi ne ki dolaşsın :) sonra tekrar atıyorsunuz tekrar tekrar tekrar.

Size bir soru , boş bir kağıdı yazılarla doldurup sonra hepsini silip tekrar yazılarla doldurun kaç kere tekrar edebilirsiniz bunu ? En sonunda yazılar birbirine karışacak.Hadi karışmasın okuma hızınız düşecek :) diskin hdd değilde ssd olması bir şey değiştirmez parça içinden geçen elektrik yine aynı şeyleri yapacaktır.

Yani bir düşünün , nasıl bir sorunla karşılaştınız ki komple bir işletim sistemini kaldırıp tekrar yüklemek zorunda kalıyorsunuz ? Öyle ki bu sistem sizin hardware ile ileşiminizi sağlayan sistem oysaki sizin problemleriniz ancak yüzeysel seviyede kalabilir :)

1-Gerekmedikçe format atmayacaksınız.

2-3.parti yazılımlarla kayıt defteriyle oynamayacaksınız.

3-korsan uygulamalar kullanmayacaksınız.

4-internette olur olmadık her bağlantıya tıklamayacaksınız.

Siz bu saydıklarıma uyduktan sonra o bilgisayar yavaşlamamalı :)