Bilgisayar Yavaşladı Lütfen YARDIM

xseco0
06-05-2013, 03:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar Bilgisayarım 2 3 gün öncesine kadar çok rahat çalışıyordu. Oyun oynarken 1080p çözünürlüğün de ki videoları açıp müzik dinleyebiliyordum. Bir çok uygulama oyun aynan da açık rahatça işimi halledebiliyordum. Ama ne olduysa Bilgisayar yavaşlamaya başladı 15-20 saniye de açılan pc 2-3 dk da açılmaya başladı. Masaüstün de bulunan bir fotoyu açmam bile siniri bozucu bir hâl almaya başladı. Chrome,firefox,iexplorer gibi tarayıcılarımdan face,twitter gibi sitelere girmem bile zaman alıyor. Eset kullanıyorum bilgisayarı taradım birşey bulmadı. ComboFix le taradım bir kaç şey sildi sorun devam etti. Disk birleştirme işlemi okudum bir forum da onuda yaptım saatlerimi aldı ardından Ccleaner la temizledim düzeldi gibi oldu ama yine performans düşük. CPU kullanımı normal %5-6 işleme göre en fazla 15-20 oluyor. Ram ise 2,00 ı bulmuyor daha düşük seviyede çalışıyor. Ama bilgisayar hâlâ yavaş ve arada donuyor net sayfaları açıkken. Son çözüm olarak format atayım dedim ama oda nafile. Normal de formatı 30 dk da bitiren pc m 2 saatte ancak masaüstünü gösterdi bana. 
Belki ısınıyordur dedim yan kapağa ayrıyetten fan taktım işlemci fanım dan daha büyük o da fayda etmedi.

Yardım edebilecek arkadaşlar lütfen yorum atın akıl verin ne yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim herkese.

İşletim sistemi : Win7 ULTIMATE
İşlemci : AMD Phenom(tm) II X6 1055T Processor (6 CPUs), 2.8GHz
Ram : 4 GB
Ekran Kartı : ATI Redeon HD 5570 2 GB(128bit)
Anakart : Foxconn (model unuttum)
HDD : 1 tb (isim,model unuttum)

Son Düzenleme: xseco0 ~ 06 Mayıs 2013 04:01