bilgisayar yavaşlığı

HPQ-User
24-01-2009, 18:15   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sulh sormuş:
bilgisayarım yavaş windows görev yöneticisinde bulunan işlemler bölümünden bazı işlemleri sonlandırsam daha sonra tekrar çalıştırabilirmiyim yada işlemleri sonlandırdığımda bilgisayar hızlanırmı. teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
toplama bilgisayar
avast anti virüs programı kullanıyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; GTB5; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; MSN Optimized;TR; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727; MSN Optimized;TR)

Feel Good
24-01-2009, 18:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj

Pek fazla artış sağlıyacağını zannetmiyorum. Daha çok CClenar ile gereksiz programları silip, kayıt defteri temizliği yapıp ve Auslogics disk defrag programı ile disk birleştirme yaparsanız daha fazla yararını görürsünüz.

VOY
25-01-2009, 00:31   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj
mystical93
Pek fazla artış sağlıyacağını zannetmiyorum. Daha çok CClenar ile gereksiz programları silip, kayıt defteri temizliği yapıp ve Auslogics disk defrag programı ile disk birleştirme yaparsanız daha fazla yararını görürsünüz.
Katılıyorum. Ayrıca bilgisayrında gereksiz boş boş duran yazılımları sil bilgisayarına bir C vitaminide bu olsun. Bunların dışında CHIP derdgisini takip et derim çünkü arada sırada bu konuda baya güzel yazıları var ee işin ustaları. Beğendim