Bilgisayar yeni ama çok yavaş ve sorunlu?

jacksonx
01-11-2015, 22:13   |  #1  
jacksonx avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Öncelikle merhabalar 5 gün önce lenovo g5080 i3 işlemcili bilgisayar aldım 4 gb ram var ve verdiklerinde bilgisayar çelik kasa hiç bişey olmaz ezilme kırılma vb. dediler bilgisayarı elime aldım sol tarafında ezilme var sorun var ayrıntılı bir sorun ama örnek olarak s'ye tıkladığımda sol bölgenin klavyesi içine çöküyorken ş ye bastığımda hiç bir şey olmuyor mouse'ın sol tarafına bastığımda zor basıyorken sağ tarafına bastığımda normal çalışıyor sol tarafında bir sorun var servise götürdüm bir şey yok dedi gönderdiler ancak kafama takılıyor bir diğer ise bilgisayar daha 5 günlük olmasına rağmen acayip yavaş oyunlar kasmaz dediler kasıyor, çelik kasa dediler sorunlu çıktı, hızlı baya dediler internete girdiğimizde acayip yavaş dosyaya tıklıyosun 40 saatte anca açıyor klavyede bile bir harfe iki defa tıklıyosun anca basıyor bilgisayarın kurulum tarihi falan doğru kullanılmış değil ama bilgisayar sorunlu ne yapmam lazım? Bilgisayara sigorta aldırdım sigortası var aldığım yere götürebilirim ama anlamıyorlar sorun neydedir? 1300 küsüre aldım daha iyi bir bilgisayar alabilirmiydim o fiyata?

ttbpc
02-11-2015, 07:35   |  #2  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

geri götür hemen aldığın yere ilk 6 ayda oluşan arızalar DOA kapsamına girer ve ürün basitçe yenisiyle değiştirilir. servisin onarmadığı iyi olmuş çünkü ilk 6 ayda servisin bir vida bile sökmeye hakkı yoktur.
ayrıca şöyle bir inceledim sanki harici ekran kartı yok ve kasa plastik. cihazın üzerinde nvidia veya amd yazan bir etiket var mı?

Son Düzenleme: ttbpc ~ 02 Kasım 2015 07:39
ttbpc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
jacksonx
02-11-2015, 13:09   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Var,  ben bunu teknosadan aldim götürdüm kabul etmedi sorun yok dedi dun bugun tekrar goturucem nereye gidicek bilgisayar? Yenisi gelecek derken bu nasil gelir ne kadar süre içinde?

ttbpc
04-11-2015, 14:10   |  #4  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

yenisini anında verecekler. o bilgisayar da servise gidecek ardından outlet ürün olarak satışa sunacaklar.

ttbpc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
NewerOkay
12-12-2015, 18:25   |  #5  
Taze Üye
19 mesaj

Lenovo G serisi çok sorunlu gerçekten,bende g500 vardı i3 lü versiyon,aldığımdan  2 ay sonra ekranı bozuldu,değiştirildi.

O da yetmedi harddiski bozuldu,yeni takılan harddiski de bir görüyor bir görmüyordu,en sonunda sattım yenisini almak istiyorum

ttbpc
12-12-2015, 18:28   |  #6  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

elektronik te biraz şans işi :) iki tane bilgisayar alırsın aynı model biri 2 yılda bozulur öbürü 10 yılda bozulur gibi...