bilgisayar yöneticisini sildim:( bilg. açılmıyor!

ermansr
25-12-2006, 14:29   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
170 mesaj

Xp kullanıyordum. okulumun bilgisayarında yönetimsel araçlardan kullanıcı hesabımı sildim.tek kullanıcıymış.. ne yapsamda "hesabınız devre dışı" dediği için bilgisayarım açılmıyor. formatta attım, güveli kipte bile açılmıyor.. bilgisayar bana ait bile değil.. lütfen yardımlarını bekliyorum..

Kansav
25-12-2006, 23:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
521 mesaj

Bilgisayarı açar açmaz POST screen 'de iken "F8" tuşuna bas. Karşına bir menü gelecek. "Güvenli Mod" 'u seçerek entar'a bas. Güvenli Mod 'da açıldıktan sonra karşına bilgisayarda tanımlı olan kullanıcılardan sadece "administrator" isimli kullanıcıyı göreceksin. "administrator" ile sistemi aç. Denetim Masası/ Kullanıcı Hesapları 'na girerek yeni bir hesap oluştur ve sistemi restart ettiğinde "F8" 'e basmadan sistemi normal aç. Artık sistem yeni tanımladığın kullanıcı ile direk olarak açılacaktır...

ermansr
26-12-2006, 08:05   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
170 mesaj

Güvenli kipe de girdim. Yine sifre istiyor sadece.. ve ne yanıt versemde hesabınız devre dışı diyor. Parolalıydı bilgisayarım ve güvenli kipte dahi parola istiyor. yazıyorum yine hesabınız devre dışı diyor. Söylediğiniz gibi "adminstrator" gözükmüyor. Sadece Windows xp pro. yazısı çıkıyor enterlayabileceğim..

ermansr
26-12-2006, 08:14   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
170 mesaj

çok zor bi durumdayım arkadaşlar.

codemaster
26-12-2006, 11:28   |  #5  
Yeni Üye
25 mesaj

Administrator oturumu ile açın eğer şifresini biliyorsanız..Eğer bilmiyorsanız F8 ile bilgisayarı açın En son ayarlar ile oturumu aç diye seçeneği seçin açın..

ermansr
27-12-2006, 07:43   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
170 mesaj

Codemaster ve Kansav sağolun, önerilerinizi uyguladım ama hala aynı şekilde karşıma hep şifre sorunu çıkıyor. admin şifresini bilmiyorum. tıkandı kaldı bilgisayar. başka öneriniz var mı acaba?

lazrailefsanesi
27-12-2006, 19:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Pili çıkarmak bios şifresini sıfırlar.Bu soruna bir çözüm olcagını sanmıyorum.Bunun haricinde bilgisayar kapagının yanında kagıt ile bir mühür yoksa bilgisayarın içine müdahale etme hakkınız vardır.

Arkadasların F8 ile guvenli kipte acmanızı istedigi kendi pasif hesabiniz degil direk adminstor diye ikinci hesaptır.Sifre olarak bu kısımda windows kurulurken birsey girilmediyse direk enter a basarak girmeniz gerekiyor.

Bu çözüm degilse format atmak en kesin çözümdür.Ama bunu yaparken (windows c: de kurulu ise) c' yi (sanırsam)L tusuna basarak bu bolumu silip yeniden disk bolumu olusturmalı ve hızlı bicimlendir ile yeniden bicimlendirmeniz gerekmektedir.

Öbür türlü c yi secerek yeniden kur demeniz eski ayarlarınızın korunması ve windows'un sadece yeniden kurulmasından ibarettir ve bu sorunu yasamanızın sebebide budur.

make-believe
27-12-2006, 21:25   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Yetiştim. Windows Xp'nin yönetici şifresini devre dışı bırakan şu bootabla ISO programı bir CD'ye bootable olarak (NERO'da) kaydet ve bilgisayarını bu CD ile başlat. Program Şifreleri sıfırlıyor. Durumu bize bildir.

Programın adı : Windows KEY

Dosya boyutu 9MB.

ermansr
28-12-2006, 07:18   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
170 mesaj

bu programı nereden bulabilirim? İngilizcem iyi değil. Ayrıca kurulumu yaparken L'yi tuşlayarak yaptım zaten.. Yükseltmeyi değil, Silerek baştan yüklemeyi seçmiştim.. bu arada ben bilg. öğretmeniyim ve yeni başladım göreve. Bilgisayarlar benden sorumlu ve garantililer.. Ama garantisi burada değil başkentte geçerli oluyo. pcler ordan geldiği için..

ermansr
28-12-2006, 07:27   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
170 mesaj

programı buldum zaten saçmaydı nerden bulabilirim diye sormam  
:( ne yapayım şaşkınlıktan ve panikten napıcamı şaşırdım. umarım olur bu program.. deneyeceğim. çok sağolun bu arada..

ermansr
28-12-2006, 07:37   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
170 mesaj

yuppiii! bilgisayarı açtım. Administrator yazarken harfi eksik yazıyormuşum :/
şimdi denetim masasından yeni hesap açmam gerek dimi. şifre sormaz dimi o zaman..

susturucu295
03-08-2007, 13:22   |  #12  
Üye
59 mesaj

olmaz kardeşim bu sefer sanslısın dikkatli ol bundan sonra :D

cnkt_24
03-08-2007, 19:25   |  #13  
Üye
99 mesaj

Bir Bilgisayar Öğretmenini Bu Hatayı Nası Yapar İlginç...