BİLGİSAYARA FORMAT ATMADAN VİRÜSLERİ TEMİZLEMEK..

Barış
04-12-2008, 18:24   |  #26  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
arasad
Tecrübeliğim size düşmez ki üstte bu 2 şeyin açıklamasını yaptım...

Evet format atmak daha kısa ve çok daha sağlıklı bir yol Kamçı
91li olupta 10senelik bi deneyim gerçekten harika...

o kadar tecrübesi olan bi kişinin o soruları soracaını merak pek zannetmiyorum...

format atmak daha kolaysa format atabilirsin..
bu konu silinsin diye çamur atmaktan iyidir demi ?

arasad
04-12-2008, 21:01   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
367 mesaj

Pcmi çökeltti bu uygulama,bi kaç kişinin başına gelmiş blog sayfasında yazıyordu uyarıyım dedim ve tecrübe sorgulama 10sene değil 4yaşından beri bilgisayar kullanıyorum.. Surduğum sorularada cevap alamadım zaten kendim yaptım aşağıda dediğim gibi;
''
1) Vistada yereldiskte ilk defa öle bişeyle karşılaştım tane up diye bi prog. önermiş arkadaş ona gerek kalmadan regeditten kendim hallettim.

2) Ram konusunda 32bit işlemcili vista servise pack 1de 4gb sadece görmekle kalmayıp görev yönetecisi performans kısmında 3333 gösteren yeri 4 gb 32bitte göstermeyi başardım.
''

Neyse sadece gülüyorum Beğendim bunlarla boşa vakit geçirecek kadar şey değilim ben dışarı çıkıyorum kendiniz tartışabilirsiniz...

Son Düzenleme: arasad ~ 04 Aralık 2008 21:03
piRe_
04-12-2008, 21:22   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj
arasad
Pcmi çökeltti bu uygulama,bi kaç kişinin başına gelmiş blog sayfasında yazıyordu uyarıyım dedim...
Ya sen ne kadar ukala ve aynı zamanda yapışkan birşeysin. Kızgın Kim bu birkaç kişi? kimin sistemi çökmüş terbiyesiz, o yazıyı oraya senden başka kim yazabilir. Şimdi benden vaz geçtin başkalarınamı çamur atıyorsun. Çok biliyorduysan kendin yapaydın ne mok yemeye uyguladın o işlemleri o zaman? Sana zorlamı uygulattılar.?

Git akşam akşam ağzımı bozdurma benim. Geçmiş karşıma klavye kahramanlığı yapıyor soytarı.Kızgın

Kapalı Hesap (76993)
05-12-2008, 17:59   |  #29  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

Arasad arkadaşım bir de şöyle düşün bilgisayarında çok önemli silinmemesi gereken verilerin , programların , belgelerin vs.lerin ve Pc'ye virüs bulaştı yedeklemede yapmamışsın farzedelim format attıktan sonra bunları geri getirebilmen sana çin işkencesi gibi gelir ama bunu formatsız nasıl yapılması konusunda ortada güzel bir paylaşım var bu konuda piRe_ arkadaşımıza katılıyorum senin yaptığın yorumlar biraz üste çıkmak için yazılmış gibi
Ben şahsen piRe_'nin foruma güzel paylaşımlar sunan biri olarak tanırım sen yeni olduğun için bilemezsin

Alkış Teşekkürler piRe_ Alkış

arasad
08-12-2008, 10:57   |  #30  
Yıllanmış Üye
367 mesaj
piRe_
Ya sen ne kadar ukala ve aynı zamanda yapışkan birşeysin. Kızgın Kim bu birkaç kişi? kimin sistemi çökmüş terbiyesiz, o yazıyı oraya senden başka kim yazabilir. Şimdi benden vaz geçtin başkalarınamı çamur atıyorsun. Çok biliyorduysan kendin yapaydın ne mok yemeye uyguladın o işlemleri o zaman? Sana zorlamı uygulattılar.?

Git akşam akşam ağzımı bozdurma benim. Geçmiş karşıma klavye kahramanlığı yapıyor soytarı.Kızgın

https://www.chip.com.tr/blog/pire/ViRUS-VB.-ZARARLILAR-NASIL-TEMiZLENiR_1361.html

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:

"Son olarak Windows Worms Doors Cleaner'i çalıştırın ve kırmızı işaretli olan yerlere tıklayarak ''enable'' konumuna getirin. Uyarılara yes yes deyin ama restart yazan uyarıya hayır. Tüm işlemler bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp normal olarak açıyoruz. Ve son kez anti malware ve Trojan Remover ile taratıyoruz. Bir şey çıkacağını sanmıyorum ama garanti olsun."
Senin aklını seveyim e mi... Bilgisayarımı çökerttin.

Yukardaki sayfada arkadaş yazmış ve burada yazmak kolay..  

Uzatmayın yukardaki arkadışında ve benimde başıma geldi o yüzden burada söylüyoruz...

Bayram bayram ağzımı açmıyorum ve büyüğümsünüz diye bişey demiyorum... Bir daha bu konu hakkında yorum yapmazsanız sevinirim.  

İyi bayramlar...

Son Düzenleme: arasad ~ 08 Aralık 2008 11:00
iko55
09-12-2008, 12:23   |  #31  
Taze Üye
1 mesaj

ELİNE SAĞLIK DOSTUM

Crew
29-12-2008, 16:46   |  #32  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

Format atmadan Virüs silmek çok zor Pek sanmıyorum..İşe Yarayacağını

Siler ama tam istenen Perfermonsaı alamyız.Mutlaka 1-2 kalır bir yerde:S

arasad
29-12-2008, 17:33   |  #33  
Yıllanmış Üye
367 mesaj
Crew
Format atmadan Virüs silmek çok zor Pek sanmıyorum..İşe Yarayacağını

Siler ama tam istenen Perfermonsaı alamyız.Mutlaka 1-2 kalır bir yerde:

Bunları yapana kadar mesela vista kullanıyosan, elinde sp 1 kurulum dosyası, diğer yüklü olan tüm programlarının kurulum dosyaları varsa ve taşınabilir har disk yada diğer yerel diskine at dosyalarını.. Formatını at, sp 1 ve programlarını kur windows güncellemelerinin tamamıda 2,3 güne bitiyo zaten taptaze bi sisteme sahipsin.Göz kırpma (1,2 sene olmadan eğer sistem çökmemişse ben format atmam mesela)

Bana göre burdaki yöntem daha zor geliyo sonuçta çöktü zaten de neyse o konu kapanmıştı açmıyorum. Format atmak benim daha çok işime geldi iyikide çökmüş şuan sorunsuz hızlı bi sisteme sahbim mesela.. Gülüş

Son Düzenleme: arasad ~ 29 Aralık 2008 17:34
Kaya Erdoğdu
29-12-2008, 23:09   |  #34  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj
muztava
çok faydalı bence de. teşekkürler. Ayrıca formatsız virüs silme konusunda şunları da yapabilirsiniz.

1-Trial kaspersky ve trial spyware doctor kurun ve güncelleyin.
2-Sistem geri yükelemeyi kapatın.
3-bilgisayarı güvenli kipte açın.
4-Bu iki antivirüs ile sistemi tarayın. kaspersky bulduklarını silecek ve silemediklerini ise bir dahaki yeniden başlatmada sileceğini size söyleyecek. öte yandan spyware doctor ise hiç bir şeyi silmeyecek ama bulduğu her şeyi size rapor edecek (kayıt defteri kayıtları ve dosyalar olarak). Siz bu silme işlerini elle kendiniz yapabilirsiniz. Kaspersky sizden yeniden başlatma isterse mutlaka yapın ve yine güvenli kipte açın. Bir kaç kez daha tarama yaparak virüslerden kurtulabilirsiniz.

Daha sonra virüslerden kurtulmak için;
1-Bilgisayarına firefox ve bu programın bir eklentisi olan noscript'i kurun. Bu bu sayede girdiğiniz sitelerden bilgisayarınıza virüs atılması ihtimali ortadan kalkar (tabi siz o sitede noscripti devre dışı bırakırsanız yine virüs bulaşır)
2-avg ücretsiz sürümünü yükleyin, klasik virüsleri büyük oranda durdurur.
3-e-posta virüslerine karşı poptray kurun. bu program vasıtasıyla e-posta hesaplarınıza gelen postalarınızı bilgisayarınıza çekmeden görebilir ve zararlı olduğunu düşündükleriniz silebilirsiniz.
4-usb firewall isimli programı kurun. bilgisayarınıza eşinizin dostunuzun usb belleklerinden gelebilecek autorun virüslerini de engellemiş olursunuz.

Ben de bunları önerebiliyorum.

saolasın ama bu seferde sistem patlamasın virus programlarıyla:D

met23
01-01-2009, 16:40   |  #35  
Taze Üye
2 mesaj

böyle virüsler de formatta bir halata yaramıyor aynen yazılanları yaptım çok uğraştım lanet olsun bunu çıkaarana boot.com u en sonda patlattım gerikalanları normal çöpgibi süpürdüm.. TEŞEKKÜR EDİYORUM...  herkese tavsiye ederim........

met23
01-01-2009, 16:44   |  #36  
Taze Üye
2 mesaj

TEŞEKKÜR EDİYORUM.......  boot.com u patlattım ensonunda format bile işe yaramamıştı. bu yöntemi  herkese tavsiye ederim........

hltdesign
02-01-2009, 20:31   |  #37  
Yıllanmış Üye
171 mesaj

paylaşımın için çok teşekkürler ben bunları nolur nolmaz die not aldım ama bu kadar şeyle uğraşasıya atarım sp 3 le formatııı tmm ya bu kadar uraşmaya deymez  ama ÇOK SÜPER PAYLAŞIM

onlygod68
25-01-2009, 17:20   |  #38  
Taze Üye
2 mesaj

biraz uzun ama teşekkürler eline sağlık

hasanozf
30-01-2009, 20:09   |  #39  
Üye
89 mesaj

Bu tür PC işlemlerimde asla format atmam. Enkaz halindeki sistemi şahlandırırım. Siz de böyle yapınç Formatla basite kaçmayın.

silici06
25-02-2009, 05:58   |  #40  
Yıllanmış Üye
702 mesaj

eğer ikinci bir bilgisayar varsa virus girmiş bilgisayarın harddiskini söküp ikinci bilgisayara ek harddisk olarak takarsın, ilk açılışta aygıt sürücüleri yüklendikten sonra taktığın harddiskin içine kesinlikle girmeden hiçbir dosyayı açmadan antivirus ile tararsın. işlem tamam :)

piRe_
25-02-2009, 14:03   |  #41  
OP Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
silici06
eğer ikinci bir bilgisayar varsa virus girmiş bilgisayarın harddiskini söküp ikinci bilgisayara ek harddisk olarak takarsın, ilk açılışta aygıt sürücüleri yüklendikten sonra taktığın harddiskin içine kesinlikle girmeden hiçbir dosyayı açmadan antivirus ile tararsın. işlem tamam :)
Peki virüslü diskteki reg kayıtlarını bu şekilde nasıl silmeyi düşünüyorsunuz?

silici06
25-02-2009, 16:58   |  #42  
Yıllanmış Üye
702 mesaj

virüsün kendi gittikten sonra reg kaydı birşeye yaramaz.
ha eğer reg kayıtlarını da temizleyeceksen taramadan sonra windowsu çalıştırıp reg kayıtlarını da temizlersin zaten virusun kendisi gittiği için bilgisayardaki kararsızlık da ortadan kalkmış olur istediğin kadar reg kaydı temizle kafana göre

OnnuuR
25-02-2009, 19:07   |  #43  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj
hasanozf
Bu tür PC işlemlerimde asla format atmam. Enkaz halindeki sistemi şahlandırırım. Siz de böyle yapınç Formatla basite kaçmayın.
Sen nede olsa süperman sin yaparsın ama biz normal insanlarız enkazı fazla şahlandıramıyoruz..:P

GameWorld
28-02-2009, 07:01   |  #44  
Üye
66 mesaj

Ne komik insanlar var ya:D bu arada başlıkta güzel :) hele giriş kısmı süper başka forumlarda aradınızda bulamadınızmısından :D:D:D baya emek vermişsin öğrenmiş olduk eline sağlık ama antivirus kullanayım ben yinede:D

Son Düzenleme: GameWorld ~ 28 Şubat 2009 07:02
piRe_
28-02-2009, 07:45   |  #45  
OP Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
GameWorld
Ne komik insanlar var ya:D bu arada başlıkta güzel :) hele giriş kısmı süper başka forumlarda aradınızda bulamadınızmısından :D:D:D baya emek vermişsin öğrenmiş olduk eline sağlık ama antivirus kullanayım ben yinede:
Fikrini alacaktım ama seni bulamadım kusura kalma. Kahkaha Bu da ayrı bir antika. Sinsi

Son Düzenleme: piRe_ ~ 28 Şubat 2009 07:45
Banned
28-02-2009, 12:47   |  #46  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
GameWorld
Ne komik insanlar var ya:D bu arada başlıkta güzel :) hele giriş kısmı süper başka forumlarda aradınızda bulamadınızmısından :D:D:D baya emek vermişsin öğrenmiş olduk eline sağlık ama antivirus kullanayım ben yinede:
senin burada yaptğın yorum çok gereksiz neden dersen pirenin açtığı bu konu sayesinde forumda virüsü yiyipte antiyle temizleyemeyen başka üyeler sorunlarından bu şekilde kurtuldular.

Battal Gazi
28-02-2009, 13:03   |  #47  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj

Ben yıllardır günlerdir virüsle filan yaşıyorum. Format atmayı düşünmüyorum,direnç kazandı galiba da. Bunlar bayağı zahmetli, bir de ilk 3ünün linki yok. Önerir misiniz bu yolları?

Battal Gazi
28-02-2009, 13:05   |  #48  
Battal Gazi avatarı
Yıllanmış Üye
366 mesaj

Bilgisayar bayağı eski de, onun için dedim

GameWorld
28-02-2009, 16:11   |  #49  
Üye
66 mesaj
Kylie
senin burada yaptğın yorum çok gereksiz neden dersen pirenin açtığı bu konu sayesinde forumda virüsü yiyipte antiyle temizleyemeyen başka üyeler sorunlarından bu şekilde kurtuldular.
Ee güzel yurdumun güzel insanı ben demiyorum ki böyle birşey olmaz işe yaramaz.Arkadaş emek vermiş forum üyeleriyle paylaşmış.Bende gayet taktir ediyorum.Siz espirileri farklı algılıyorsunuz biraz.Antivirus kullanmak benim kendi kişisel tercihim.Konu güzel giriş gelişme sonuç güzel :D fazla söze gerek yok.

piRe_
28-02-2009, 18:56   |  #50  
OP Yıllanmış Üye
1,183 mesaj
zatzot
Ben yıllardır günlerdir virüsle filan yaşıyorum. Format atmayı düşünmüyorum,direnç kazandı galiba da. Bunlar bayağı zahmetli, bir de ilk 3ünün linki yok. Önerir misiniz bu yolları?
İmzama bakabilirsiniz.